Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Konkurs "Dzieła Miłości" (II edycja) ma upamiętnić postać św. Jana Pawła II jako głosiciela - czynem i słowem - idei miłości.

„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą" – papieskie słowa stały się mottem przedsięwzięcia organizowanego przez Fundację dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”, we współpracy z Kongregacją Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, pod Honorowym Patronatem Gościa Niedzielnego.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat z podziałem na 3 grupy wiekowe: grupa I –  od 7 do 9 lat, grupa II – od 10 do 12 lat, grupa II – od 13 do 15 lat.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Może być wykonana w technikach: kredka, ołówek, farby oraz techniki mieszane  (tylko techniki trwałe).

Prace należy składać/przesyłać do biura Fundacji od dnia 20 do 30 kwietnia 2020 r. (włącznie). Biuro czynne jest od 9.00 do 15.00. Adres: Fundacja dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć” (sala nr 2 na poziomie parteru klasztoru), ul. Ks. W. Bochenka 30, 55-100 Trzebnica.

Komisja konkursowa nominuje prace na wystawę pokonkursową oraz przyzna I, II i III nagrodę dla uczestników każdej z trzech grup wiekowych. Wystawa pokonkursowa, zorganizowana w Starej Wozowni Klasztornej, zostanie uroczyście otwarta 24 maja o 16.00 w trakcie trwania VIII Majówki w ogrodach klasztornych (ogłoszenie listy prac nominowanych do wystawy do dnia 11 maja)  2020 r. Ogłoszenie listy prac nagrodzonych odbędzie się 18 maja, w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Planowane są także nagrody publiczności – jedna w każdej kategorii wiekowej – dla twórcy pracy wybranej na drodze głosowania przez uczestników VIII Majówki w ogrodach klasztornych.

Wystawę pokonkursową prac w Starej Wozowni klasztornej będzie można oglądać do dnia 31 sierpnia 2020 r.

Więcej informacji i regulamin konkursu wkrótce na www.ocalicbysluzyć.pl, www.boromeuszki.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama