Nowy numer 23/2020 Archiwum

Modlitwa o uchronienie przed epidemią

W katedrze wrocławskiej tuż po wieczornej Eucharystii rozpoczęło się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w tej intencji. Abp Józef Kupny zaprasza do codziennej modlitwy dziesiątką Różańca o 21.00.

Po Mszy św., której jedna z intencji także dotyczyła oddalenia groźby epidemii, wierni rozpoczęli czuwanie. Otwarła je modlitwa tajemnicami chwalebnymi Różańca Świętego, w której pamiętano m.in. o chorych i tych, którzy ich wspierają. Przed liturgią, jak co środę, trwała modlitwa do Matki Bożej Adorującej, zwanej też Zwycięską.

Chętni mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

"Proszę, módlmy się w naszych domach codziennie o 21.00 dziesiątką Różańca, wspólnie błagając Boga o oddalenie zagrożenia epidemią. Polecajmy chorych, ich rodziny i tych, którzy się nimi opiekują. Dostosujmy się także do poleceń stosownych służb, by zmniejszyć ryzyko zakażenia"  - apeluje abp Józef Kupny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama