Nowy numer 49/2020 Archiwum

Coraz więcej inicjatyw pomocy seniorom

Już kilka dni temu informowaliśmy, że seniorzy - najbardziej zagrożeni konsekwencjami koronawirusa - mogą zgłaszać zapotrzebowanie na zakupy lub inne sprawunki, a grupy wolontariuszy ich obsłużą. Zapoznajcie się z kilkoma innymi inicjatywami.

Zagrożenie jest spore, obostrzenia duże, ale potrzeby przecież też nie małe. Dlatego w solidarności z osobami najbardziej narażonymi na zarażenie koronawirusem prosimy młodszych obywateli, którzy są mniej narażeni na ciężkie powikłania po zarażeniu o pomoc. Nasi sąsiedzie, być może samotni i niezaopiekowani przez nikogo, są w potrzebie!

  • Centrum Wolontariatu "Miłosierni" działające przy Stowarzyszeniu "Apostołowie Miłosierdzia" pragnie realizować pomoc seniorom w zrobieniu niezbędnych zakupów i wykupienia leków. Wszystkich seniorzy, którzy potrzebują pomocy są proszeni o kontakt telefoniczny: 450077799 od 19.00 - 20.00 każdego dnia. W tych godzinach można poprosić o pomoc w kolejnym dniu. O pomoc proszeni są też wolontariusze z terenu całej archidiecezji wrocławskiej. Chętni do pomocy  -ze względów bezpieczeństwa pełnoletnich o wiadomość ze swoimi danymi do kontaktu i gotowością pomocy na adres kontakt@apostolowie-milosierdzia.pl.

  • W trosce o najstarszych mieszkańców Wrocławia Duszpasterstwo Akademickie “Wawrzyny” i Radio Rodzina organizują akcję “Zakupy dla seniora!”. W ramach akcji każdy potrzebujący senior z Wrocławia będzie mógł zgłosić listę niezbędnych produktów, a nasi pracownicy wraz ze studentami zatroszczą się o to, by zakupy zostały zrealizowane i dostarczone pod wskazany adres. Jeżeli chcesz włączyć się w akcję lub sam potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów, zgłoś się pod numer 71 322 20 22 w godzinach od 8:00 do 18:00.

  • Otwarto punkt pomocy dla ludzi starszych w parafii pw. św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie. Potrzebujący mogą się zgłaszać każdego dnia między 19.00 a 21.00 w celu ustalenia listy zakupów pod numer telefonu: 603163637.

  •  W poniedziałek 16 marca otwarty zostanie punkt pomocy dla ludzi starszych, którzy pozostają w domu przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Długołęce. Dyżur telefoniczny trwał będzie od 8.00 do 18.00 pod numerem telefonu parafii (71 315 21 95). Wolontariusze będą robić zakupy. Parafia prosi, aby ludzie starsi, chcący skorzystać z pomocy, mieli przygotowaną listę zakupów oraz pieniądze. Każdy wolontariusz po przyjeździe do domu okaże pismo potwierdzające jego tożsamość. Zabierze listę zakupów, pieniądze, a po powrocie okaże paragon i rozliczy się z gotówki. Pomoc ta będzie działać sześć dni w tygodniu.

  • Strzelin:

KSIĄDZ robi ludziom ZAKUPY! KORONAWIRUS! Akcja #zakupypożycie
Ksiądz Adam Bilski

Podobnych inicjatyw jest więcej. Zachęcamy, by kierować się, zwłaszcza w w najbliższym czasie, poczuciem solidarności ze starszymi, ale również ZDROWYM ROZSĄDKIEM. Wierzymy, że wielu z was będzie wrażliwych choćby na potrzeby sąsiadów tak po prostu, bez żadnej zorganizowanej akcji.

Czytajcie także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama