Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wokół Eucharystii. Nadzwyczajna sytuacja

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce metropolita wrocławski zobowiązał duchownych, by dostosowali się do rozporządzeń organów państwowych, przede wszystkim ograniczających liczbę uczestników zgromadzeń religijnych. Rzecznik metropolity przypomina również o dyspensie.

 - W tym kontekście zachęcamy wiernych do skorzystania z udzielonej dyspensy i prosimy, by uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii za pośrednictwem radia, telewizji czy Internetu i w ten sposób łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. – Jest to sytuacja nadzwyczajna i tego rodzaju post eucharystyczny także może być dla nas ważnym duchowym doświadczeniem, uświadamiającym wartość Mszy świętej i znaczenie Komunii Świętej w życiu człowieka wierzącego – dodaje rzecznik, tłumacząc, że kapłani pozostają do dyspozycji wiernych, a kościoły będą otwarte dla indywidualnej modlitwy.

Ks. Kowalski przypomina również prośbę abp. Józefa Kupnego, by wszyscy wierni łączyli się codziennie o 21.00 na wspólnej modlitwie dziesiątką różańca w intencji chorych, ich rodzin, osób, które się nimi opiekują oraz o oddalenie zagrożenia epidemią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama