Nowy numer 4/2023 Archiwum

Wokół Eucharystii. Nadzwyczajna sytuacja

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce metropolita wrocławski zobowiązał duchownych, by dostosowali się do rozporządzeń organów państwowych, przede wszystkim ograniczających liczbę uczestników zgromadzeń religijnych. Rzecznik metropolity przypomina również o dyspensie.

 - W tym kontekście zachęcamy wiernych do skorzystania z udzielonej dyspensy i prosimy, by uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii za pośrednictwem radia, telewizji czy Internetu i w ten sposób łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. – Jest to sytuacja nadzwyczajna i tego rodzaju post eucharystyczny także może być dla nas ważnym duchowym doświadczeniem, uświadamiającym wartość Mszy świętej i znaczenie Komunii Świętej w życiu człowieka wierzącego – dodaje rzecznik, tłumacząc, że kapłani pozostają do dyspozycji wiernych, a kościoły będą otwarte dla indywidualnej modlitwy.

Ks. Kowalski przypomina również prośbę abp. Józefa Kupnego, by wszyscy wierni łączyli się codziennie o 21.00 na wspólnej modlitwie dziesiątką różańca w intencji chorych, ich rodzin, osób, które się nimi opiekują oraz o oddalenie zagrożenia epidemią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy