Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wrocławscy dominikanie odwołują wszystkie Msze św. i nabożeństwa

"Nasza wspólnota podjęła decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele, począwszy od soboty 14 marca do odwołania" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej klasztoru.

Oto treść komunikatu zamieszczonego na stronie wrocławskich dominikanów:

Drodzy Bracia i Siostry,

mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, nasza wspólnota podjęła decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele, począwszy od soboty 14 marca do odwołania.

Nasz kościół, położony w samym sercu Wrocławia, gromadzi w każdą niedzielę cztery tysiące osób przyjeżdżających z całego miasta i okolic. Nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów bezpieczeństwa, wynikających z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszej świątyni do nie więcej niż 50 osób. Biorąc zaś pod uwagę wyżej wspomnianą specyfikę miejsca, nawet mniejsza liczba osób nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji w zaufaniu. Jesteśmy przekonani, że im radykalniejsze, chociaż dla nas wszystkich bolesne, kroki podejmiemy w obecnej chwili, tym szybciej wrócimy do normalnego życia i razem cieszyć się będziemy celebracją liturgii Triduum Paschalnego.

Wszystkie przyjęte na kolejne dni intencje mszalne odprawimy w kaplicy wewnętrznej, bez możliwości uczestniczenia wiernych w Eucharystii.

O ile nie pojawią się nowe fakty, nasz kościół, wraz z kaplicą bł. Czesława, patrona Wrocławia, pozostanie otwarty do modlitwy indywidualnej w dni powszednie od godz. 9.00 do 19.00.

Sprawowanie sakramentu pokuty zawieszamy do przyszłego poniedziałku (23 marca). Chcemy mieć czas na analizę sytuacji i znalezienie bezpiecznego rozwiązania dla celebracji tego sakramentu.

Jako wspólnota zakonna zamierzamy poświęcić ten nieoczekiwanie dany nam czas wolny od posługi duszpasterskiej na podjęcie intensywniejszej niż zwykle posługi modlitwy i na odnowę naszego życia wspólnotowego, które w przyszłości zaowocują jeszcze lepszą posługą głoszenia.

Równocześnie śledzimy uważnie sytuację, mamy otwarte oczy na Wasze potrzeby, łącząc gotowość odpowiedzi na pojawiające się potrzeby z wymogiem odpowiedzialnego stosowania się do zaleceń służb, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Zjednoczeni z Wami w modlitwie,

Bracia Dominikanie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama