Nowy numer 48/2020 Archiwum

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Jadłodajnia w dobie koronawirusa

Jadłodajnia Caritas przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu wciąż działa. Przygotowywanych jest co najmniej 500 paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących.

– Wiele inicjatyw społecznych powstałych w ostatnim czasie, jak „Kromka chleba dla sąsiada”, skierowanych jest na pomoc seniorom. Widzimy wielkie zaangażowanie i współczujące poruszenie, które skierowane jest wobec nich – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Do jej podstawowych zadań należy opieka nad osobami najuboższymi, będącymi w kryzysie bezdomności. Wśród nich jest bardzo wielu seniorów. Z posiłków codziennie korzysta ponad pół tysiąca osób, z czego większość to ludzie powyżej 60 roku życia. Seniorami jest również wielu opiekunów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przynoszących swoim podopiecznym codziennie gorący posiłek. Stąd determinacja Caritas, aby jadłodajnia przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu działała jak najdłużej. – Zaangażowaliśmy młodych wolontariuszy do pomocy przy wydawaniu posiłków, aby ograniczyć kontakt stałej obsługi jadłodajni z naszymi podopiecznymi ale nie zaprzestajemy wydawania posiłków – podkreśla ksiądz dyrektor.

– Wiemy, że to szczególnie trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności, dlatego przygotowujemy 500 paczek, ale jeśli hojność dobrych ludzi będzie większa, to tych paczek również będzie więcej – opowiada Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas. – Zachęcamy do wsparcia tego dzieła. Możemy to oczywiście zrobić bezdotykowo, tak aby dobrze i bezpiecznie zaangażować te pokłady dobra i współczucia, jakie w nas się budzą – podsumowuje koordynator.

Koszt jednej paczki zakupionej przez wrocławską Caritas to 39,63 zł. Znajdą się w niej chleb, konserwy, sery, wędlina, cukier i herbata, zupa instant i coś słodkiego. Będzie to wielkanocny dar dla ubogich w ramach akcji „Niosę dobro”. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.wroclaw.caritas.pl

– „»Nawracajcie się«» lub »przemieńcie życie« (Mt 4, 17), gdyż rozpoczął się nowy sposób życia. Zakończył się czas życia dla siebie samych, rozpoczął się czas życia z Bogiem i dla Boga, z innymi i dla innych, z miłości i dla miłości”. Te słowa Papieża Franciszka powinny dziś być usłyszane przez nas wszystkich. To prawdziwy czas odnajdywania tego co naprawdę jest istotne w naszym życiu – przypomina siostra Magdalena z wrocławskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama