Nowy numer 49/2020 Archiwum

Róbmy, co możemy

Zachęcamy, by 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Dniu Świętości Życia dołączyć do rzeszy modlących się w intencji dzieci poczętych, zagrożonych aborcją.

Na czym polega duchowa ado- pcja dziecka poczętego? Na realizacji przez 9 miesięcy zobowiązania do odmawiania specjalnej modlitwy oraz dziesiątki Różańca za nieznane sobie, zagrożone aborcją dziecko oraz jego rodziców, aby pozostawili je przy życiu.

Siostra Ewa Jędrzejak, boromeuszka, prezes fundacji „Evangelium Vitae”, która opiekuje się wrocławskim oknem życia, jest przekonana o skuteczności takiej modlitwy. – Ona nie zwalnia nas z działania, ale daje możliwość dotarcia tam, gdzie fizycznie nie możemy być – przekonuje. Na potwierdzenie swoich słów s. Ewa daje konkretny przykład. – Kilka lat temu na przełomie grudnia i stycznia był „wysyp” dzieci w oknach życia w całym kraju. 1 stycznia znaleźliśmy również dzieciątko we Wrocławiu – Krystiana. Trafił do nas w czwartym dniu po urodzeniu – opowiada. Boromeuszka jest przekonana, że jego życie zostało wymodlone dzięki duchowej adopcji. – Większość ludzi podejmuje modlitwę za nienarodzone i zagrożone aborcją dzieci dokładnie 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem, czyli 25 marca, w Zwiastowanie Pańskie. Dzieci w oknie życia odczytujemy jako znak od Boga, że warto się modlić – przekonuje. Podkreśla przy tym, że nie wiadomo, czy na jedno dziecko poczęte wystarczy jedna osoba adoptująca. – Być może trzeba modlitw wielu ludzi, ale mam wrażenie, że wspólne prośby o ratunek konkretyzują się m.in. w takich sytuacjach – dodaje. Informacje na temat Dzieła Duchowej Adopcji znajdują się na stronie www.duchowaadopcja.com.pl. Listę wybranych parafii, w których będzie można dołączyć za kilka dni do inicjatywy, można znaleźć na: wroclaw.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama