Nowy numer 23/2020 Archiwum

Coś więcej niż obrazek z mądrym słowem

Na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia stworzyli serię grafik internetowych z cytatami papieża Polaka. Ale nie chodzi tylko o obrazek z mądrym słowem. To ma być dopiero początek.

Młodzież przygotowała jedną grafikę na tydzień (przykład poniżej), każda zawiera w sobie cytat, który jest mottem na ten rok albo mottem życiowym konkretnego stypendysty. Ale na działaniu w internecie się ta inicjatywa nie kończy.

Każdy zaangażowany stypendysta stworzy do wybranego przez siebie cytatu rozważanie, krótką interpretację hasła. Te przemyślenia będą odczytywane podczas nabożeństw majowych (po modlitwie Litanią Loretańską) i październikowych (w czasie modlitwy różańcowej) i udostępniane przez elektroniczne kanały archidiecezji wrocławskiej.

- Z archidiecezji wrocławskiej mamy 70 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. To naprawdę niedużo. W tym szczególnym roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II warto regularnie, nie tylko jednego konkretnego dnia, przypominać jego nauczanie i oczywiście stawiać je sobie jako życiowe założenia. Wrocławska wspólnota fundacji może koordynować działania wokół tej rocznicy, dlatego zachęcamy grupy i wspólnoty, które mają jakieś pomysły, by zgłaszały się do nas. Jesteśmy otwarci szczególnie na oddolne inicjatywy - mówi ks. Bartosz Mitkiewicz, duchowy opiekun wspólnoty FDNT.

Kapłan oraz młodzież zachęcają do udostępniania wybranych grafik na swoich profilach w mediach społecznościowych, by papieskie myśli szerzyły się i mogły wpływać na codzienne życie ludzi.

- Nasz arcybiskup Józef Kupny powiedział kiedyś, że my giniemy duszpastersko dlatego, że robimy coś sami, na własne konto. A kto, jak nie grupa stypendystów, miałby  koordynować wspólne działania w związku ze 100-leciem od narodzin największego z Polaków? - pyta retorycznie ks. Mitkiewicz.

Jeśli epidemia nie pokrzyżuje planów, na 18 maja planowana jest Droga Światła - nabożeństwo dla mieszkańców Wrocławia na Ostrowie Tumskim przygotowane przez stypendystów FDNT we współpracy z wszystkimi duszpasterstwami akademickimi.

Przy okazji ks. Bartosz przekazuje apel do dolnośląskich rodzin, by przyjrzały się, czy wokół nich nie ma dzieci i młodzieży, które mogłyby skorzystać z programu stypendialnego Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Coś więcej niż obrazek z mądrym słowem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama