Nowy numer 38/2022 Archiwum

Abp Józef Kupny: "Zdajemy dzisiaj egzamin z miłości bliźniego i umiejętności rezygnowania z własnych pragnień na rzecz większego dobra"

Swoje słowo do mieszkańców Dolnego Śląska metropolita wrocławski skierował za pośrednictwem regionalnych mediów. Dziękuje w nim za odpowiedzialność i świadectwo wiary, a także zapewnia o modlitewnej łączności w dniu jego patronalnego święta - w Uroczystość św. Józefa.

W nagraniu przesłanym m.in do naszej redakcji abp Józef Kupny podkreśla, że czas, który przeżywamy jest prawdziwym testem naszej wiary i miłości bliźniego. Zaznacza, że nasze wybory związane z pozostaniem lub nie w domach mają konkretne konsekwencje dla większych grup społecznych. - Proszę was o roztropność i odpowiedzialność, a także o wyzwolenie pokładów dobra, które w nas są, i które w tak trudnych chwilach powinny dojść do głosu. Szczególnie zwracam się do ludzi starszych i chorych, którzy znajdują się w tzw. grupie ryzyka, by w miarę możliwości nie opuszczali swoich domów. Niech każdy zrobi co w jego mocy, by ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się epidemii - mówi.

Metropolita wrocławski wiara podpowiada nam, iż epidemia, choroba, cierpienie i śmierć to nie są twarze Pana Boga. - Bóg nigdy nie przychodzi aby niszczyć. Bóg przychodzi aby kochać i uczyć nas miłości. Wiara podpowiada, że Chrystus jest zawsze blisko tych, którzy cierpią i którzy ze swoim cierpieniem przychodzą do niego. Wiara w końcu przypomina, że Bóg chce naszego dobra. W tej wierze chcę was umocnić i w tym duchu przeżywam z wami to trudne doświadczenie - dodaje.

Ksiądz arcybiskup zdaje sobie sprawę, że dla wielu wierzących ostatnia niedziela była pierwszą od kilkudziesięciu lat bez fizycznego udziału w Eucharystii, co było dodatkową duchową trudnością.- Dla nas wszystkich jest to ogromny krzyż, który przeżywamy w tym Wielkim Poście - zauważa. Zwraca jednak uwagę na świadectwa, które do niego docierają o podejmowanych praktykach modlitewnych w rodzinach.

Na koniec zapewnił o swojej modlitwie za wszystkich, którzy opiekują się chorymi i dbają o nasze bezpieczeństwo oraz podziękował za życzenia imieninowe. - Pozdrawiam was serdecznie i z serca wszystkim błogosławię. W imię Ojca i Syna i Ducha świętego.

Całe przemówienie abp. Józefa Kupnego w wersji audio oraz do przeczytania na kolejnej stronie.

*****

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy