Nowy numer 19/2021 Archiwum

Wrocław. Abp Kupny modlił się przy grobie bł. Czesława

Rano abp Józef Kupny modlił się przy grobie bł. Czesława, który znajduje się we wrocławskim kościele ojców dominikanów, polecając wstawiennictwu błogosławionego zakonnika mieszkańców Wrocławia oraz całej archidiecezji. - Czas, który przeżywamy, to ogromne wyzwanie dla naszej wiary w to, że Bóg jest blisko nas i że zawsze chce naszego dobra - powiedział po modlitwie hierarcha.

Arcybiskup zauważył, że od relacji Jana Długosza, wskazującej na bł. Czesława, jako tego, którego modlitwy obroniły miasto przed najazdem mongolskim w 1241 r., do czasów współczesnych, można spotkać świadectwa o mocy wstawiennictwa tego błogosławionego zakonnika.

- Do jego grobu przez lata pielgrzymowali ludzie chorzy, prosząc o powrót do zdrowia, a w 1997 r. kiedy powódź zagrażała miastu wrocławianie trwali w tym miejscu na wspólnej modlitwie - zaznaczył abp Kupny, dodając, że w czasie zagrożenia epidemią każdy potrzebuje umocnienia w wierze, że Pan Bóg jest blisko człowieka.

- Rozmawiam z księżmi proboszczami, którzy zdają mi relację z sytuacji w poszczególnych parafiach, jestem w stałym kontakcie z władzami miasta i województwa, obserwuję to, co się dzieje i wiem, że potrzebujemy wiary i nadziei, że Bóg chce naszego dobra. Dlatego najpierw sam o tę wiarę chciałem prosić, by móc w niej umacniać innych - tłumaczył abp Kupny.

Pasterz Kościoła wrocławskiego podkreślił również, że w ten sposób chciał wskazać, iż w tym trudnym czasie nie można rezygnować z modlitwy i relacji z Bogiem. Trzeba jednak pamiętać o roztropności i odpowiedzialności za siebie oraz za innych. - Indywidualne nawiedzenie kościoła czy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i samotności, może być dla wielu nowym doświadczeniem duchowym, odkrywając im moc, jaka drzemie w tych prostych znakach i gestach - wyznał metropolita wrocławski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama