Nowy numer 49/2022 Archiwum

A w Bagnie spowiedź na domofon

Na domofon, ale nie przez domofon. Od 9.00 do 21.00 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bagnie możesz nacisnąć domofon plebanii, jeśli chcesz się wyspowiadać lub przyjąć Komunię św.

Salwatorianie w Bagnie są dostępni dla swoich wiernych praktycznie od rana do nocy. Od 9.00 do 21.00 można przystąpić do spowiedzi, dzwoniąc wcześniej przez domofon domu klasztornego. Zawsze będzie czuwał wtedy ksiądz, który może wyspowiadać, ale także udzielić Komunii św.

Pamiętajmy, że nie wolno przystępować do sakramentu spowiedzi przez internet czy przez telefon, a także przez domofon. W kościele w Bagnie do dyspozycji jest specjalnie zabezpieczony konfesjonał z foliami i środkami do dezynfekcji.

- Jako kapłani mamy dać ludziom okazję do przystępowania do sakramentów i my chcemy to robić, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności i wytyczne państwowe. Kierujemy się też wskazaniami biskupów. Jesteśmy ostrożni i chcemy podchodzić do tych kontaktów odpowiedzialnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy szafarzami bezcennych sakramentów i gdy sami znajdziemy się na kwarantannie, to kto będzie posługiwał wiernym? - tłumaczy ks. Grzegorz Skałecki SDS, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie.

Czy zatem powinniśmy wobec tej wyjątkowej sytuacji przystępować do spowiedzi? - Nie mam wątpliwości, że tak, jeśli człowiek jest zdrowy, nie ma panicznego lęku przed zakażeniem i czuje, że potrzebuje pojednania z Bogiem. Okoliczności są wyjątkowe, ale pamiętajmy o wadze pokarmu duchowego. A jako katolicy potrzebujemy nie tylko chleba fizycznego, lecz także duchowego - mówi ks. Skałecki.

Dodaje, że w razie zagrożenia życia salwatorianie z Bagna są gotowi, by przyjechać do chorego. - Wiemy, że szczególnie teraz nosimy w sobie różne lęki. I na nie właśnie szczególnie polecamy zbliżenie do Pana Jezusa. Powtarzam: z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Wielu ludzi czuje pragnienie bycia przy Bogu silniejsze niż obawa przez wirusem i my jako kapłani jesteśmy zobowiązani, by im stworzyć możliwości do formacji na miarę okoliczności - podsumowuje proboszcz parafii w Bagnie.

I zaprasza na transmisje internetowe nabożeństw i liturgii TUTAJ:

  • Niedzielna Msza św. o 11.30
  • Gorzkie Żale o 16.45
  • Codzienna Msza św. z różańcem przed Najświętszym Sakramentem o 18.00
  • Droga Krzyżowa o 17.30.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy