Nowy numer 9/2021 Archiwum

Duchowa adopcja online. Podejmij modlitwę za zagrożone dzieci

Już 25 marca podczas transmisji na żywo Mszy św. na kanałach "Teobańkologia" można będzie adoptować duchowo dziecko zagrożone aborcją.

Panuje kryzys związany z koronawirusem i nie wszyscy chętni dotrą do kościołów 25 marca, by złożyć przyrzeczenie związane z duchową adopcją.

Dlatego ks. Teodor Sawielewicz proponuje podjęcie tego wyzwania modlitewnego przez internet.

- Na kanale YouTube Teobańkologia oraz na profilu facebookowym Teobańkologia będziemy transmitować na żywo Mszę świętą 25 marca o 19.30. Podczas tej Eucharystii przeprowadzimy uroczyste przyrzeczenie. Będzie można zaadoptować duchowo dziecko poczęte zagrożone aborcją, a żyjące pod łonem mamy. Ta modlitwa ochronna jest potrzebna - apeluje ks. Teodor Sawielewicz, prowadzący kanały pod hasłem „Teobańkolgia”.

Jak podkreśla, duchowa adopcja to poważna deklaracja, zadanie modlitewne na 9 miesięcy. W tej formie przez internet nie trzeba jednak wypełniać formalności, które towarzysza temu zazwyczaj. Ks. Teodor uzyskał zgodę z kurii, by w dobie kryzysu epidemii propagować właśnie duchową adopcję on-line.

- Pozbądźmy się wirusa obojętności na fakt, że giną ludzkie istnienia w łonach matek. W tej modlitwie chcemy pamiętać o tych rodzicach, którzy przeżywają straszny dramat, chcąc zabić swoje dziecko. Zobaczmy, w jak trudnej sytuacji się znaleźli. A my możemy wesprzeć ich modlitwą, bo toczą walkę duchową wiadomo z kim - przekonuje wikariusz z Oleśnicy.

Przez 9 miesięcy od 25 marca do 25 grudnia trzeba codziennie odmawiać dziesiątkę różańca oraz specjalną modlitwę duchowej adopcji.

Po transmisji na żywo Mszy świętej na kanałach Teobańkologii o 20.30 odbędzie się jeszcze transmisja modlitwy różańcowej.

- Jest to trud, ale na różańcu bardzo wiele można wyprosić. Dzieci czekają na ciebie, byś im pomógł. Walczmy wspólnie o ich życie. Ocalić jedno istnienie to mieć wielki wpływ na losy świata - podsumowuje młody kapłan z Oleśnicy.

Każdy użytkownik Facebooka może dołączyć do wydarzenia internetowego TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama