Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wojsko wspiera jadłodajnie

Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają działalność jadłodajni we Wrocławiu. Codziennie kilku wojskowych pomaga utrzymać porządek w kolejce po zupę i wydaje gorące posiłki.

W sobotę, 21 marca przed jadłodajnią przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu kolejka osób czekających na gorące zupę osiągnęła rekordową długość. ­

- Aby zapanować na tą sytuacją poprosiliśmy o pomoc dowódcę 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej - wyjaśnia ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Do zadań żołnierzy należy pomoc wolontariuszom w wydawaniu gorących posiłków oraz utrzymanie porządku w kolejce. ­ - Na podwórzu przy jadłodajni co dzień tworzy się długa kolejka a osoby w kryzysie bezdomności spożywały posiłek w najbliższym sąsiedztwie jadłodajni - opowiada Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni. - Wojsko pomaga nam w utrzymaniu należnych odstępów pomiędzy osobami oczekującymi na zupę i prosi ubogich aby posiłki spożywali w innym miejscu dodaje koordynator.

Wojsko wspiera jadłodajnie

Jadłodajnia działa na zmienionych zasadach, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno podopiecznym jak i pracownikom oraz wolontariuszom. - Zgłosili się do nas m.in. studenci z wrocławskich duszpasterstw akademickich, który wiedząc jaka jest sytuacja zdecydowali się na pomoc w jadłodajni - mówi Robert Jadwiszczak, koordynator wolontariatu Caritas.

Młodzi wolontariusze odciążyli obsługę jadłodajni, tak aby panie kucharki nie miały styczności z podopiecznymi. Studenci w specjalnych termosach przenoszą zapakowaną w pojemniki jednorazowe zupę i dopiero wydają ją na zewnątrz jadłodajni prze ochronną folię. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo pracowników i wolontariuszy. 

Dziennie jadłodajnia wydaje ponad 600 posiłków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama