Nowy numer 23/2020 Archiwum

Spontaniczna pomoc się sprawdza

We Wrocławiu funkcjonuje oddolne pogotowie gastronomiczne. Branża postanowiła realnie wspierać lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych.

Ze względu na rozprzestrze- nianie się koronawirusa gastronomia boryka się z ogromnymi problemami, ale, jak widać, w najważniejszych momentach potrafi się zjednoczyć i pomagać. Na pomysł założenia grupy na Facebooku, która będzie się wymieniać informacjami o dowozie jedzenia do placówek medycznych, wpadł Piotr Gładczak.

Forum pomocowe w ciągu kilku dni zyskało ponad 1,5 tys. członków, a zaangażowanych w pomoc punktów gastronomicznych jest ponad 60. Grupa zaczęła załatwiać nie tylko przygotowywanie i dostarczanie jedzenia dla zapracowanych medyków, ale również inne prośby. Dla przykładu wrocławska firma Pasibus, która była zmuszona zamknąć swoje lokale, dostarczyła załodze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej całą paletę jednorazowych rękawiczek, niezbędnych do wykonywania rutynowych działań. Jak odbiera całą inicjatywę środowisko medyczne? – Pogotowie gastronomiczne to bardzo miły gest. Przede wszystkim możemy spotkać się z ludzką życzliwością, a to w naszej pracy nie jest zbyt częste. Na co dzień częściej słyszymy: „dlaczego tak długo”, „należy mi się”, „płacę na was podatki”. Tym razem mamy do czynienia z dobrocią, co dla mnie jest najważniejsze w tej akcji – mówi 25-letni ratownik medyczny Mateusz Wylęga, który pracuje na SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Podkreśla, że czasami pracownicy służby zdrowia nie mają czasu nawet zamówić jedzenia, a o zjedzeniu codziennego ciepłego posiłku wielu z nich nawet nie myśli. – W tym nadzwyczajnym okresie zależy nam na szybkim przygotowaniu czegoś ciepłego do jedzenia i dostarczeniu możliwie szybko do szpitali – tłumaczy M. Wylęga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama