Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nie ma EDK w Bagnie? Będzie Droga Światła

Oczywiście trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy jej organizacja będzie możliwa, ale parafianie już teraz planują przeżywanie wielkanocnej radości w drodze – na tej samej trasie, którą miała wyruszyć Ekstremalna Droga Krzyżowa, wokół Bagna.

– Chcemy, żeby to było forma dziękczynienia Panu Bogu za przejście przez ten trudny okres – mówi ks. Michał Gołębiowski SDS z parafii Wniebowzięcia NMP w Bagnie. – Teraz jest nam trudno, ale przyjdzie czas na radość, na dziękczynienie. Już myślimy o tej chwili.

Droga Światła to nabożeństwo, podczas którego przy 14 stacjach rozważa się kolejne wydarzenia związane ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Autorką tych rozważań będzie prawdopodobnie jedna z parafianek. Jej uczestnicy wyruszą trasą wokół Bagna, w małych grupkach - podobnie jak odbywa się to na EDK.

Szczegóły przedsięwzięcia są jeszcze ustalane. Być może wędrówka rozpoczęłaby się w piątek w nocy, tak, by rankiem przeżyć w szczególny sposób wschód słońca – symbol Zmartwychwstania. Inna koncepcja zakłada, że uczestnicy wyruszyliby o wschodzie słońca w sobotni poranek – i cała ich wędrówka odbywałaby się w blasku dnia, w słonecznych promieniach.

Więcej informacji o Drodze Światła zostanie podanych, jak ufamy, w okolicach Wielkiej Nocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama