Nowy numer 49/2020 Archiwum

Trzech biskupów wspólnie będzie modlić się za Wrocław i za Dolny Śląsk

"Wiara, nadzieja i miłość" - to hasło przyświecające modlitwie ekumenicznej, która odbędzie się w niedzielę o 17.40 we wrocławskiej katedrze. Wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie za pośrednictwem TVP Wrocław oraz Radia Rodzina. Świątynia bowiem podczas modlitwy pozostanie zamknięta.

Inicjatywa wyszła od biskupów kościołów chrześcijańskich: abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego Kościoła rzymskokatolickiego, bp. Waldemara Pytla z diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz bp Włodzimierza Juszczaka, biskupa eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Hierarchowie chcą wspólnie modlić się za wiernych, którym służą oraz za wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, prosząc Boga o oddalenie zagrożenia epidemią.

- Tegoroczny Wielki Post w bardzo wielu sercach przebiega pod znakiem niepewności, dezorientacji i strachu. Boimy się o siebie - mówią organizatorzy nabożeństwa, dodając, że zagrożenie jest niewidoczne, a jednocześnie z każdym dniem coraz bardziej dostrzegamy jego efekty. Rośnie bowiem ilość zachorowań spowodowanych koronawirusem COVID-19, zamykane są uczelnie wyższe, szkoły, przedszkola, teatry i kina. Odwoływane są niemalże wszystkie imprezy, które skupiłyby w jednym miejscu większą ilość uczestników. - Chociaż katedralne ławy będą puste, wierzymy, że świątynia wypełni się Bożą obecnością, kiedy w poczuciu jedności i solidarności będziemy wspólnie prosić o miłosierdzie nad nami - dodają pasterze wrocławskich wspólnot. 

Poza wspólną modlitwą i czytaniem słowa Bożego hierarchowie skierują do wiernych homilie, którym będą towarzyszyły słowa: wiara, nadzieja i miłość. - Czas, który przeżywamy to ogromne wyzwanie dla naszej wiary i zaufania Pany Bogu - tłumaczą hierarchowie, dodając, że pragną umocnić wiernych w przekonaniu, że epidemia i choroba nie są twarzami Boga. - Twarzą Boga jest miłość - mówią zgodnie.

Bezpośrednia transmisja nabożeństwa w niedzielę w TVP Wrocław oraz w Katolickim Radiu Rodzina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama