Nowy numer 47/2022 Archiwum

Młodzi z RMS wyślą kartki świąteczne do szpitali w całej Polsce

Członkowie Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej postanowili wesprzeć dobrym słowem polską służbę zdrowia walczącą z koronawirusem. Ale nie chodzi tylko o świąteczne pocztówki.

Młodzież zrzeszona w RMS razem ze swoimi duszpasterzami zainaugurowała wczoraj akcję robienia i wysyłania kartek świątecznych do szpitali w różnych częściach kraju. To forma podziękowania za pracę i poświęcenie lekarzy, ratowników medycznych, laborantów i wszystkich, którzy w placówkach służby zdrowia pomagają potrzebującym w czasie epidemii.

Młodzi m.in. z Bielska Białej, Obornik Śląskich, Trzebnicy czy Warszawy własnoręcznie wykonują kartki. Kompletują też listę szpitali z całego kraju, do których wyślą swoje skromne podziękowanie.

- Chcemy, by kartki dotarły do nich przed świętami wielkanocnymi. W środku znajduje się nie tylko podziękowanie i życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także nasze zapewnienie o wsparciu modlitewnym. Każdy, kto wyślę taką kartkę, zobowiązuje się do modlitwy za tych dzielnych ludzi - mówi ks. Jerzy Lazarek SDS, duszpasterz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Na każdej kartce pojawi się flagowe hasło RMS-u: "Wierzymy w Ciebie".

- Bo wierzymy też w tych ludzi, cieszymy się, że dają nam nadzieje i zapewniamy ich o modlitwie w naszej RMS-owej akcji „10 o 10” czyli dziesiątka różańca odmawiana o godzinie 22 - dodaje ks. J. Lazarek.

Kartki będą wysłane do 7 kwietnia. Każdy, nie tylko członek RMS-u, może włączyć się w inicjatywę. Wystarczy wykonać własnoręcznie kartkę świąteczną, podpisać się imieniem, wysłać kartkę do konkretnej placówki z TEJ LISTY, potem zaznaczyć na liście, gdzie się wysłało pocztówkę.

- Jeśli chcesz się podzielić tym, jaką kartkę lub kartki wysyłasz - zrób zdjęcie swojej kartki i wrzuć na Facebooka z hasztagiem #dajecienadzieje - zachęca ks. Jerzy Lazarek.

Młodzi z RMS-u wyślą kartki świąteczne do szpitali w całej Polsce

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy