Nowy numer 23/2020 Archiwum

Płyn do dezynfekcji w darze dla medyków

2280 litrów płynu do dezynfekcji przekazała za pośrednictwem Wrocławskiej Caritas Fundacja KGHM Polska Miedź dolnośląskim szpitalom.

Wrocławska Caritas włącza się w projekt #WdzięczniMedykom, który jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

– Wspólnie z Urzędem Wojewódzkim, z KGHM Polska Miedź podjęliśmy akcję wsparcia jednostek leczniczych – wyjaśnia ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Nasza akcja jest przede wszystkim kierowana do szpitali, Domów Pomocy Społecznej; do tych miejsc, gdzie seniorzy muszą być otoczeni szczególną troską i należy im stworzyć specjalne warunki – dodaje dyrektor.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej otrzymała do wydania środek dezynfekujący do rąk NITROSEPT w ramach projektu Fundacji KGHM: Zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19.

Płyn został rozdzielony przed biuro Wojewody Dolnośląskiego pomiędzy 64 jednostki na Dolnym Śląsku. – Odebraliśmy ponad dwie tony środku do dezynfekcji rąk przekazanego przez Fundację KGHM. To cenny dar – podkreśla Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski. – Za pośrednictwem Caritas rozdysponujemy go na ponad 60 placówek, przede wszystkim dolnośląskich szpitali, ale też Domów Pomocy i Domów Opieki. Bardzo dziękujemy Fundacji KGHM a także Caritas za włączenie się w tę akcję – podkreśla wicewojewoda.

– Obecna sytuacja otwiera różne możliwości współpracy – mówi ks. Amrogowicz. – Okazuje się, że Urząd Wojewódzki, Caritas a także wielkie zakłady i samorządy wspólnie mogą podejmować działania na rzecz potrzebujących, zagrożonych wirusem. Niektórzy powiedzą, że cóż to jest? To jest niewielka kropla w morzu zapotrzebowań, ale czy morze się nie składa z kropel? Dobrze, by tych kropli bo jak najwięcej – zachęca dyrektor wrocławskiej Caritas.

Środek trafi do 7 szpitali oraz 57 Domów Opieki i Domów Pomocy Społecznej, aby pomóc w ochronie seniorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • wacpiotr
    28.05.2020 19:38
    wacpiotr
    Zgoda, trzeba wspierać nasze służby medyczne https://youtu.be/pJpGB2jzcp0
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama