Nowy numer 49/2022 Archiwum

Kibice Śląska Wrocław pomagają w walce z epidemią

Stowarzyszenie kibiców "Wielki Śląsk" zorganizowało w swoim środowisku kilkudniową zbiórkę darów, które zawozi do szpitali i stacji pogotowia ratunkowego.

Całej akcji towarzyszy hasło wymyślone przez kibiców: "Kolejny dyżur z maską na twarzy, Śląsk Wrocław wspiera dzielnych lekarzy!".

- Postanowiliśmy zorganizować się i wspomóc wrocławskie szpitale w walce z pandemią koronawirusa. Praktycznie jako społeczność kibicowska zmobilizowaliśmy się w całości – wszystkie fankluby Śląska włączyły się w akcję organizując kilkanaście zbiórek. Liczymy na to, że uda nam się wspólnie pokonać tę epidemię, bo wszyscy chcemy wrócić do normalności. - stwierdza Przemysław Piwowarski, prezes „Wielkiego Śląska”.

Kibice z Wrocławia i nie tylko zakupili w hurtowych ilościach m.in. kawę, herbatę, słodycze, wodę mineralną, czajniki elektryczne, soki, środki czystości, okulary ochronne, rękawiczki, maseczki, papier, płyny do dezynfekcji i mydła.

- Nabyliśmy wszystkie rzeczy, o które poprosili nas wcześniej ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze. Zbiórka była wcześniej z nimi konsultowana. Wykupiliśmy praktycznie wszystko, co było na stanie w drogerii - mówi P. Piwowarski.

Zaznacza, że do akcji kibicowskiej dołączyło wiele osób, które nie są kibicami, ponieważ organizatorzy rozpuścili wici swoimi kanałami i poprzez fanpejdże i konta kibicowskie w mediach społecznościowych. 

Do tej pory odwiedzili z darami Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej oraz ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego przy ul. Ziębickiej.

- Mamy dalsze plany, bo zgłosili się do nas przedstawiciele placówek medycznych z prośbą o wsparcie. Robiąc codziennie dla siebie zakupy, można pomyśleć o ludziach ciężko pracujących, by ta zaraza skończyła się jak najszybciej. W miarę możliwości zachęcamy do zakupienia dodatkowych produktów i przynoszenia ich w miejsca zbiórki, z których na bieżąco są zabierane, by ostatecznie trafić w miejsca, gdzie okazują się najbardziej potrzebne  - informuje Przemysław Piwowarski. 

Zakupione produkty można zostawiać codziennie pod schodami do budynku klubowego Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej 62 w godzinach 8-20 oraz od poniedziałku do piątku w siedzibie stowarzyszenia kibiców „Wielki Śląsk”, a także w ośrodku Kibice Razem przy ulicy Szewskiej 66/67 A w godzinach 10-15. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy