Nowy numer 21/2020 Archiwum

Droga Krzyżowa w kościele na szczycie Ślęży

Kapłani z Sulistrowic opiekujący się świątynią pw. Nawiedzenia NMP na Ślęży mimo specyficznego terenu nie zrezygnowali z duszpasterstwa na górze. Zapraszają na transmisję online Drogi Krzyżowej.

Wielu miłośników Ziemi Ślężańskiej cierpi z powodu kwarantanny i nakazu przebywania w domach. Góra Ślęża, tak popularna wśród pielgrzymów i turystów całego Dolnego Śląska i nie tylko, nagle opustoszała.

Księża z parafii w Sulistrowicach nie zamknęli jednak kościoła na szczycie na cztery spusty. Proboszcz i kustosz ks. Ryszard Staszak mimo podeszłego wieku nie ma zamiaru rezygnować z prowadzenia duszpasterstwa w czasach koronawirusa.

Co tydzień odprawia i transmituje Mszę św. niedzielną o godz. 14 z kościółka pw. Nawiedzenia NMP. Oprócz tego w Wielkim Poście zdecydował się przeprowadzać także Drogę Krzyżową przez internet dla wszystkich, którym brakuje tego wyjątkowego miejsca. Pomaga mu w tym wszystkim wikariusz ks. Jakub Bartczak.

- Nie chcemy przerywać naszej formacyjnej działalności, którą prowadzimy na co dzień w naszej parafii i na górze Ślęży. Epidemia nas nie pokona, wciąż mamy siły, by łączyć się z ludźmi duchowo i sprawować dla nich liturgię i nabożeństwa. Kościół trwa, bez względu na pandemię - mówi ks. Staszak.

Zaprasza do łączenia się duchowo przez transmisję online z najwyżej położonego kościoła w archidiecezji wrocławskiej. Najbliższa okazja to Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.

LINK DO TRANSMISJI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama