Nowy numer 23/2020 Archiwum

Centrum Historii Zajezdnia. 100 100-latków na 100-lecie

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza do zwiedzania swoich wystaw on-line. Projekt "100 100-latków na 100-lecie" budzi wielkie zainteresowanie.

Nagrywaliśmy historie życia rówieśników niepodległej Polski. Realizację rozpoczęliśmy w 2018 r. a zakończymy w 2020 r. – mówi Juliusz Woźny.

– Projekt zakłada przeprowadzenie i nagranie w formie audio oraz video stu wywiadów biograficznych ze świadkami historii urodzonymi w 1923 r. i wcześniej. Ten etap mamy już za sobą, obecnie trwają prace nad przygotowaniem publikacji w oparciu o zebrane materiały. Relacje stulatków nagrywane były metodą historii mówionej, która pozwala na pozyskanie informacji o doświadczeniach ostatniego stulecia w kontekście historii osobistych oraz na tle ważnych wydarzeń w kraju i na świecie – wyjaśnia.

Wystawa plenerowa, która była jednym z rezultatów projektu odwiedziła już kilka miast. Dziś można ją obejrzeć na https://www.zajezdnia.org/projekty/single/64 (gdzie znajdziesz również wiele innych ciekawych propozycji).

Wystawa wzbudziła wielkie zainteresowanie. Odwiedziła wiele polskich miast:

2018 – Wrocław; 2019 - Białystok, Jelenia Góra, Kąty Wrocławskie, Malbork, Opole, Żmigród; 2020 - Radzionków [miała jeszcze być w tym roku w Lubinie, Łodzi, Kielcach i Lubaczowie, ale wszystko zahamowała epidemia].

100 100-latków na 100-lecie Niepodległości
Centrum Historii Zajezdnia
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama