Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Józef Kupny o przeżywaniu Wielkiego Czwartku

Nie będziemy w tym roku przeżywać obrzędu obmycia nóg, ale zawartą w tym geście postawę można wyrazić także w inny sposób. Jak obchodzić Wielki Czwartek w rodzinnym gronie? Metropolita wrocławski daje konkretne wskazówki.

Dziś Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. I chociaż w naszych kościołach nie będziemy przeżywać obrzędu obmycia nóg, proszę, przeczytajcie w swoich domach fragment Ewangelii, który opisuje Ostatnią Wieczerzę, a następnie pomódlcie się za swoich księży proboszczów i wikariuszy - zachęca Arcybiskup.

- I jeszcze jedna prośba - dodaje. - Ustanawiając sakrament Eucharystii Jezus obmył nogi swoim uczniom, pochylił się i dotknął ludzkiej stopy. To pokazuje, że modlitwa chrześcijanina wypowiadana ustami, musi być zamieniana w modlitwę czynu. Dziś proszę, zróbcie coś dobrego dla tych, z którymi żyjecie. Jeden prosty gest, dobry uczynek wobec żony, męża, dzieci, rodziców, dziadków - to będzie nasz Wielki Czwartek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama