Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Józef Kupny zachęca do modlitwy za ofiary katastrofy Smoleńskiej

- Katastrofa, która 10 lat temu wydarzyła się pod Smoleńskiem, to niewątpliwie jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w naszej najnowszej historii - zwraca uwagę metropolita wrocławski.

Przypomina, że w katastrofie rządowego samolotu zginęli wspaniali ludzie - prezydent Lech Kaczyński z małżonką, wybitni politycy, przedstawiciele świata nauki i kultury oraz osoby duchowne.

- Na wielu płaszczyznach życia politycznego bardzo się różnili, ale każdy z nich - mocno w to wierzę - chciał lepszej przyszłości dla naszego kraju. Dziś jesteśmy im winni naszą pamięć i modlitwę.

Metropolita wrocławski przyznał, że jeszcze kilka tygodni temu planowana była na dni w okolicach rocznicy uroczysta Msza św., by polecać ich Bożemu Miłosierdziu. - Nikt się wtedy nie spodziewał, że nie dane nam będzie jako wspólnota, jednym głosem, prosić Boga w ich intencji - zaznaczył

Abp Józef Kupny zachęca, byśmy taką wspólnotę stworzyli we własnych domach. - Niech każdy, bez względu na poglądy, tak jak potrafi, pomodli się za nich. Jesteśmy im to winni - dodał.

Abp Józef Kupny w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej
Gosc Wroclawski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama