Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Józef Kupny zachęca do modlitwy za ofiary katastrofy Smoleńskiej

- Katastrofa, która 10 lat temu wydarzyła się pod Smoleńskiem, to niewątpliwie jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w naszej najnowszej historii - zwraca uwagę metropolita wrocławski.

Przypomina, że w katastrofie rządowego samolotu zginęli wspaniali ludzie - prezydent Lech Kaczyński z małżonką, wybitni politycy, przedstawiciele świata nauki i kultury oraz osoby duchowne.

- Na wielu płaszczyznach życia politycznego bardzo się różnili, ale każdy z nich - mocno w to wierzę - chciał lepszej przyszłości dla naszego kraju. Dziś jesteśmy im winni naszą pamięć i modlitwę.

Metropolita wrocławski przyznał, że jeszcze kilka tygodni temu planowana była na dni w okolicach rocznicy uroczysta Msza św., by polecać ich Bożemu Miłosierdziu. - Nikt się wtedy nie spodziewał, że nie dane nam będzie jako wspólnota, jednym głosem, prosić Boga w ich intencji - zaznaczył

Abp Józef Kupny zachęca, byśmy taką wspólnotę stworzyli we własnych domach. - Niech każdy, bez względu na poglądy, tak jak potrafi, pomodli się za nich. Jesteśmy im to winni - dodał.

Abp Józef Kupny w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej
Gosc Wroclawski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama