Nowy numer 3/2021 Archiwum

Proboszcz z Kiełczowa pobłogosławił pokarmy

Proboszcz z podwrocławskiego Kiełczowa znalazł sposób, by pobłogosławić pokarmy na wielkanocny stół, mimo że nie mógł zaprosić parafian do kościoła na tradycyjną święconkę.

Ks. Maciej Spisz z parafii pw. NMP Różańcowej w Kiełczowie od wczesnych godzin porannych w niedzielę wielkanocną jeździł samochodem po ulicach czterech miejscowości i błogosławił mieszkańców oraz przygotowane przez nich pokarmy na wielkanocny stół. - Zacząłem o 6.00 i mam zamiar skończyć do Mszy św. o 9.30 - mówił  "Gościowi Wrocławskiemu".

W ten sposób odwiedził praktycznie wszystkich swoich parafian, choć niewielu z nich wiedziało o tym, że przejeżdżał obok ich domów. Ci, którzy wiedzieli, nie ukrywali, że to bardzo miły i poruszający gest, który pokazuje, jak bardzo duszpasterz chce być z powierzonymi mu wiernymi.

- Życzę wszystkim dobrego świętowania w tym niezwykłym i niełatwym czasie. Zapewniam, że jestem z wami duchem i polecam was w modlitwach - zwraca się za naszym pośrednictwem do parafian ks. Spisz. I puentuje: - Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Proboszcz z Kiełczowa błogosławi pokarmy w czasie pandemii
Gosc Wroclawski

Zachęcamy, by skorzystać z błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama