Nowy numer 6/2023 Archiwum

Zrób butelkomeleona. W Klubowym Centrum "Miejscówka" kreatywnie

"Miejscówka" zmieniła się w "Domówkę", ale nie przestała być kolorowa, rozśpiewana i roztańczona. Dzięki wirtualnym propozycjom każdy teraz może nauczyć się hiphopowych kroków, śpiewu czy twórczego wykorzystania plastikowych butelek.

Zwykle przy ul. B. Prusa 32 we Wrocławiu tętni życie. Podczas warsztatów dzieci i młodzież lepią coś z gliny, śpiewają, bębnią i malują.

Podczas epidemii można nie mniej intensywnie rozwijać umiejętności!

– Wszystkie warsztaty oprócz tych dotyczących filcu (ze względu na problem z dostępnością materiału w domu) są „przeniesione” w przestrzeń wirtualną; instruktorzy są dostępni w godzinach umieszczonych w harmonogramie na stronie i na FB, można się z nimi konsultować, korzystać z mnóstwa materiałów online – mówi Robert Ruszczak, koordynator „Miejscówki”. – Ten czas epidemii nie musi mieć mniej kreatywny, wręcz przeciwnie. Nasze zajęcia „w realu” adresowane są do osób do 19 roku życia, a teraz z wielu propozycji mogą korzystać także osoby starsze (często pytały o możliwość udziału w zajęciach).

Na facebookowym profilu „Miejscówki’ znajdziesz między innymi darmowe porady wokalne Marcina Łazarskiego z cyklu „Śpiewaj Świadomie”. Potrenujesz np.  śpiewanie MIXem – rozpoczynając od ćwiczenia „lip rolls” (poznając przy okazji, egzotyczny dla niektórych, świat „wokalnego poczucia humoru”), poznasz podstawowe kroku hip-hopu prezentowane przez Marcina Kowalika (np. stylu Bart Simpson), będziesz mieć szansę pobębnienia w domowych warunkach.

Interesujące są niewątpliwie propozycje rękodzielnicze – np. z zadziwiającym „butelkomeleonem”, kameleonem wykonanym z butelek i mającym wiele zastosowań praktycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy