Nowy numer 47/2022 Archiwum

Nowe wieści z DPS-u w Dobroszycach

Przypomnijmy. W niedzielę potwierdzono 24 przypadki COVID-19 wśród podopiecznych i personelu Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Caritas Archidiecezji wrocławskiej w Dobroszycach.

Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas informuje, że na kwarantannie w oddzielnej części ośrodka wciąż przebywa 18 podopiecznych.

- Wszyscy czują się dobrze. Mimo tego, że każda z tych osób jest osobą niepełnosprawną intelektualnie, a często również ruchowo oraz mają wiele chorób współistniejących, to nie wykazują żadnych objawów związanych z koronawirusem - zaznacza.

Podkreśla przy tym, że wśród objętych kwarantanną panuje dość dobra atmosfera. - To dzięki opiece pań, które pozostały ze swoimi podopiecznymi. One też mają potwierdzone zakażenie koronawirusem.

P. Trawka zaznacza, że sytuacja jest wymagająca dla całego personelu. - Jesteśmy dumni z naszych pracowników. To przejaw ich bohaterstwa. Mogliby zostać w domu, a oni wciąż przychodzą i chcą pomagać oraz wykonywać swoje obowiązki. Dziękujemy za ich poświęcenie - dodaje.

Wsparcie do Dobroszyc płynie z wielu kierunków. Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej przekazało ośrodkowi przyłbice, maseczki chirurgiczne i rękawice, kolejne przyłbice przekazała lokalna mleczarnia. - Dobrych ludzi jest naprawdę wielu. Przed nami jednak stoi zadanie na czas, gdy chorzy wyzdrowieją - dezynfekcja ogromnego budynku o łącznej powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, w którym swoją siedzibę mają aż trzy placówki - Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z internatem i Dom Pomocy Społecznej. Stąd apelujemy do wszystkich, którzy mogliby nam pomóc zakupić odpowiedni środki dezyfekujące, aby akcję przeprowadzić oraz na przykład wymienić pościel wszystkim podopiecznym. Zrobimy wszystko, by zagrożenia kolejnymi zachorowaniami zminimalizować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy