Nowy numer 47/2022 Archiwum

Jakie limity wiernych we wrocławskich kościołach od 20 kwietnia?

Zebraliśmy informacje o kilkunastu największych świątyniach z Wrocławia, ale także kilku z regionu. Ile osób może teraz uczestniczyć w Mszach świętych w poszczególnych parafiach?

Od poniedziałku 20 kwietnia rząd ustalił nowe limity dla wiernych obecnych w kościołach podczas liturgii. Tym razem przelicznik związany jest z metrażem świątyni.

W kościele może przebywać jeden wierny na 15 metrów kwadratowych, oczywiście z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą. Dało to spore możliwości w dużych parafiach.

We Wrocławiu najwięcej wiernych wejdzie do salezjańskiego kościoła pw. Chrystusa Króla (Szczepin) i oblackiego kościoła NMP Królowej Pokoju (Popowice) - 200 osób.

W kościele NMP na Piasku - 166 osób. Do kościoła św. Michała Archanioła na Ołbinie salezjanie wpuszczą 132 osoby. Do archikatedry wrocławskiej na Ostrowie Tumskim i bazyliki garnizonowej św. Elżbiety w rynku - po 130 osób. W kościele św. Maksymiliana Kolbe na Gądowie, Opatrzności Bożej na Nowym Dworze i Odkupiciela Świata na Polance - 100 osób.

W kościele uniwersyteckim Najświętszego Imienia Jezus - 92 osoby. W dominikańskim kościele św. Wojciecha na pl. Dominikańskim - 85 osób. W kościele św. Karola Boromeusza u franciszkanów konwentualnych - 80 osób.

W kościele Bożego Ciała w centrum miasta - 75 osób. W kościele pw. św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach u franciszkanów wpuszczą 70 osób. W kościele pw. Ducha Świętego - 60 osób.

W kolegiacie św. Krzyża (parafia katedralna) - 55 osób. Tyle samo w kościele św. Jana Apostoła na Zakrzowie. 54 w kościele św. Augustyna przy ul. Sudeckiej (kapucyni).

Nie brakuje też sporych rozmiarów świątyń poza stolicą Dolnego Śląska. Sanktuarium NMP – Matki Języka Polskiego (parafia pw. Wniebowzięcia NMP) w Henrykowie cystersi otworzą dla 250 osób. Do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy wejdzie 140 osób.

W bazylice oleśnickiej św. Jana Apostoła - 100 osób. W kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze - 95 osób. W kościele św. Mikołaja w Brzegu - 96.  Kościół Miłosierdzia Bożego w Oławie - 75 osób.Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 50 osób.

Jeśli chcecie, abyśmy podali limity dla innych kościołów - możecie przysyłać informację na adres wroclaw@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy