Nowy numer 39/2022 Archiwum

Otwarte drzwi w Salezie. Wersja 2.0

Plany związane z rekrutacją w Zespole Szkół Salezjańskich we Wrocławiu ze względu na koronawirusa musiały ulec zmianom. W najbliższą sobotę odbędą się wyjątkowe dni otwarte w podstawówce oraz liceum i technikum. Warto się zainteresować.

Formuła jest wyjątkowa na wyjątkowy czas. To, co jest największą wartością drzwi otwartych, to bezpośrednie spotkania kandydatów i ich rodziców z nauczycielami i uczniami. Zastanawialiśmy się nad formą, która pozwoliłaby jak najbardziej skrócić powstały przez pandemię dystans. Live streaming jest dla nas optymalną na ten moment formułą przedstawienia szkoły i wejścia w interakcję z kandydatami - wyjaśnia ks. Jerzy Babiak SDB, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich "Don Bosco".

W najbliższą sobotę 25 kwietnia odbędą się łącznie dwa dwugodzinne bloki spotkań w czasie rzeczywistym. Pierwszy rozpocznie się o 10.00 i będzie przeznaczony dla zainteresowanych ofertą szkoły podstawowej. Drugi rozpocznie się o 12.00 i będzie przeznaczony dla kandydatów do liceum i technikum. - Będziemy prezentować naszą szkołę, wywołując w tym czasie nauczycieli, rodziców uczniów z jednoczesną możliwością natychmiastowego zadawania pytań.

Na zakończenie każdego z live streamingów będzie ogłoszony konkurs o znajomości szkoły. Będzie można śledzić, kto zdobył ile punktów na naszym profilu na Facebooku.

Wcześniej, bo już o 8.00, ZSS zaprasza na wirtualny spacer po dwóch obiektach - przy ul. Świętokrzyskiej (podstawówka) oraz przy ul. Prusa (liceum i technikum). - Ten spacer będzie dostępny na naszym szkolnym kanale telewizyjnym "TVSlo" na YouTube - zachęca ksiądz dyrektor.

Rekrutacja do szkół wszystkich poziomów wygląda na ten moment podobnie. Trzeba złożyć podanie o przyjęcie do szkoły wraz z deklaracją wstępną (podstawówka) lub kwestionariuszem osobowym (liceum i technikum). - Te dwa dokumenty przesłać nam należy drogą elektroniczną. Na tej podstawie wpiszemy na listę kandydatów. Zaznaczam, że to są bardzo ważne czynności, gdyż nasze szkoły nie uczestniczą w miejskiej rekrutacji elektronicznej - dodaje ks. Babiak.

Kolejny zaplanowany krok w tej chwili stoi pod znakiem zapytania. - Na pewno po weekendzie majowym przekażemy informacje, czy dalsza rekrutacja odbędzie w sposób klasyczny - spotkamy się na żywo i porozmawiamy, czy te spotkania odbędą się w innej formie. Dopiero wtedy podejmiemy wspólną decyzję o zapisaniu ucznia do szkoły.

Dyrektor Salezu zachęca również, zwłaszcza tych, którzy są zainteresowani rekrutacją do liceum i technikum, na profil Zespołu Szkół Salezjańskich na Facebooku. - Tam od czwartku (23 kwietnia) aż do 10 maja będą się każdego wieczoru odbywały live streamingi z absolwentami. którzy dziś spełniają się w bardzo różnych zawodach - od muzyków, przez lekarzy, po filmowców. Na pewno będą to bardzo ciekawe spotkania. Zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy