Nowy numer 3/2021 Archiwum

Drzwi otwarte online szkół i przedszkola Stowarzyszenia NURT

Odbędą się we wtorek 28 kwietnia od 17.00 do 18.00. Jak będą wyglądać wyjaśnia Andrzej Dunajski, dyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego Stowarzyszenia na rzecz Edukacji i Rodziny NURT.

Nasze wirtualne spotkanie związane jest z dedykowaną stroną internetową, na którą chętni powinni się zarejestrować (informacje TUTAJ) – tłumaczy. – Osoby zarejestrowane będą mogły obejrzeć na żywo materiał poświęcony szkole; jednocześnie będą mieć dostęp do dodatkowych filmików – z wypowiedziami nauczycieli, rodziców. Następnie będzie można zadawać pytania, na które w określonym czasie zostaną podane odpowiedzi.

Online będzie można zwiedzić szkoły, poznać grono nauczycielskie i zdobyć wszelkie potrzebne informacje.

– Sytuacja związana z epidemią to jest pewne wyzwanie – mówi A. Dunajski. – Na szczęście mieliśmy już wcześniej platformę Teams. Wykorzystywaliśmy ten system głównie do zarządzania, przekazywania wiadomości między nauczycielami, teraz okazała się przydatna w wielu nowych sytuacjach. Zanim uczniowie w związku z epidemią opuścili szkołę, zdążyliśmy ich przeszkolić z korzystania z tej platformy. System bardzo nam pomaga obecnie w różnych spotkaniach online, przekazywaniu materiałów, filmów. Można powiedzieć, że mieliśmy „uśpionego smoka”, który teraz został obudzony.

W szkołach cały czas podejmowane są nowe inicjatywy. Obecnie w planach są przedmiotowe kółka zainteresowań online dla szczególnie zdolnych uczniów, którzy mają wolne „moce przerobowe”.

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny NURT prowadzi we Wrocławiu przedszkole ZDRÓJ, szkołę podstawową dla dziewcząt ZDRÓJ oraz szkołę podstawową dla chłopców – ISKRY. Są to placówki społeczne, założone przez rodziców. Stowarzyszenie wyjaśnia, że rodziców traktuje jako pierwszoplanowych wychowawców. Placówki wspierają ich – „oferują edukację spersonalizowaną, opartą na poszanowaniu wolności i odpowiedzialności osobistej oraz antropologii katolickiej”. Rozwijają w podopiecznych szacunek dla człowieka, chęć służenia Bogu i ludziom, kształtują optymistyczne podejście do wyzwań życia codziennego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama