Nowy numer 23/2020 Archiwum

Apel sióstr elżbietanek: potrzebujemy słoików, by rozdawać zupę potrzebującym

Wrocławskie siostry elżbietanki codziennie gotują i rozdają 150 posiłków potrzebującym. Zupę wydają w słoikach, których teraz brakuje. Każdy kto może, jest proszony o pomoc.

Przy Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. św. Józefa 1/3 we Wrocławiu mieści się jadłodajnia.

Każdego dnia wydawane są tam posiłki dla bezdomnych i potrzebujących.

- Dziennie zużywamy około 200 słoików. Potrzebujemy ich teraz, dlatego apelujemy do ludzi dobrej woli o pomoc. Najbardziej przydatne są słoiki z pokrywkami litrowe i większe np. 1,2 litra. Ewentualnie 0,8 litra. Mniejsze, taki jak np. po dżemie, niestety się nie sprawdzają. Wszystkie użyte słoiki wcześniej wyparzamy - informuje s. Maria Czepiel CSSE.

Słoiki można dostarczać do klasztoru CO DWA TYGODNIE przy ul. św. Józefa 1/3 od godziny 8 do 14. Należy się zgłosić do bramy jadłodajni, która znajduje się bliżej Odry patrząc od furty klasztornej.

- A może ktoś dysponuje styropianowymi litrowymi pojemnikami na zupę? Takie również nam by się przydały - dodaje s. Maria.

AKTUALIZACJA!

Siostry bardzo dziękują za wielką hojność w przekazywaniu słoików. Apelują by nieco wstrzymać dostawy i dostarczać słoiki co dwa tygodnie! To ważne, ponieważ zgromadzenie nie ma gdzie składować tak ogromnej ilości słoików. Każdy chętny może pomóc jeszcze w inny sposób - robiąc i dowożąc spożywcze zakupy do sióstr (ul. św. Józefa 1/3 Wrocław), np. konserwy, serki, margarynę, warzywa, owoce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama