Nowy numer 2/2021 Archiwum

W Domu Pomocy w Dobroszycach idzie ku dobremu

Po dwóch tygodniach od wykrycia Covid-19 u podopiecznych i personelu Domu Pomocy Społecznej w Dobroszycach dziś pobrano od chorych próbki do badania ma obecność koronawirusa u chorych.

Przypomnijmy dwa tygodnie temu u 18 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej prowadzonemu przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wykryto zakażenie koronawirusem. Testy wykazały również zarażenie 6 osób z personelu.

- Od tamtej pory pensjonariusze i opiekunowie przebywali w izolacji w wydzielonej części naszego ośrodka. Liczymy, że wyniki dzisiejszych badań będą negatywne i wskażą, że już żaden z naszych podopiecznych nie jest chory - mówi rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas, Paweł Trawka. - Wyniki powinniśmy otrzymać za trzy dni. Wtedy test zostanie powtórzony. Dopiero gdy negatywny będzie wynik drugiego badania, będzie można znosić reżim sanitarny obowiązujący w części naszej placówki.

A jak się mają chorzy? - Wszyscy przechodzą chorobę bezobjawowo, co jest bardzo pozytywnym sygnałem dla nas. Najtrudniejsze jest wytłumaczenie - a przecież są to osoby niepełnosprawne intelektualnie - dlaczego tak długo nie mogą opuścić budynku. Czekają już z niecierpliwością na możliwość pierwszego, choćby krótkiego spaceru - zaznacza.

Jeśli badania potwierdzą wyleczenie chorych, do budynku wkroczy wojsko, które pomoże zdezynfekować ośrodek i przygotuje go do powrotu do normalnego funkcjonowania.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej bardzo dziękuje za wszelkie wsparcie. - Otrzymaliśmy bardzo wiele darów zarówno materialnych jak i finansowych. Wielu też informowało nas o swoim wsparciu modlitewnym. Ta życzliwość, którą otoczony jest Dom Opieki w Dobroszycach bardzo pomogła personelowi w tym bardzo trudnych dla nich czasie. Cześć opiekunów, pielęgniarek też przecież była poddana kwarantannie i przebywała razem z podopiecznymi. Wierzymy, że już niebawem będziemy mogli zmienić ich na "świeżą ekipę" i dać im po prostu odpocząć - dodaje P. Trawka.

W budynku należącym do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na co dzień, poza Domem Opieki, działają Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Ich działalność w tym czasie jest zawieszona.

Dom Opieki w Dobroszycach jest placówką pobytu stałego, o zasięgu ponadlokalnym dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, wymagających całodobowej opieki.

  W Domu Pomocy w Dobroszycach idzie ku dobremu

W Domu Pomocy w Dobroszycach idzie ku dobremu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama