Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Iloraz dobra". Wesprzyj Wspólnotę l’Arche we Wrocławiu i Fundację Antoni

Wspólnota Arka zawsze słynęła z kolorowego, pomysłowego rękodzieła zdobiącego niejeden kiermasz. Tym razem sympatyczne przedmioty wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną można otrzymać w inny sposób. Trwa akcja "Iloraz dobra".

- Organizujemy co roku kiermasze (zwłaszcza w okolicach Bożego Narodzenia i Wielkanocy), podczas których sprzedajemy rękodzieło wykonane przez naszych mieszkańców, przy pomocy wolontariuszy - mówi Jakub Dykman, dyrektor L'Arche Wrocław. - Z powodu epidemii kiermasze obecnie nie mogą się odbywać, a mamy przygotowanych sporo pięknych przedmiotów. Pojawił się w związku z tym pomysł na specjalną akcję: "Iloraz dobra". Zachęcamy wszystkich chętnych do wpłaty darowizn na nasze konto. Każdej osobie, która przekaże darowiznę i zostawi nam swój adres, wyślemy coś z naszego rękodzieła.

J. Dykman zaznacza, że akcja jest również formą wsparcia kuchni charytatywnej prowadzonej przez franciszkańską Fundację Antoni przy parafii św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach (codziennie przygotowuje się tam 500 posiłków dla osób bezdomnych i potrzebujących).

- Akcja (więcej o niej TUTAJ) trwa  do końca kwietnia. Wtedy za połowę darowizn zostaną kupione produkty spożywcze dla kuchni charytatywnej. Drugą połowę przeznaczymy na funkcjonowanie naszych domów - wyjaśnia.

Tymczasem w Arce, jak zwykle, życie płynie barwnie i wesoło. - Od naszych przyjaciół otrzymaliśmy trochę kwiatów, zorganizowaliśmy więc akcję sadzenia ich na naszym terenie. Będziemy też sadzić warzywa - mówi dyrektor.

Ładna pogoda sprzyjała grillowaniu na świeżym powietrzu czy jeżdżeniu na rowerach po terenie placówki. Jeden z asystentów, uzdolniony fotograf, wpadł na pomysł zorganizowania sesji fotograficznych - z przebieraniem się. Nie brakło wiec okazji do śmiechu. A rękodzieło wciąż powstaje. Arkowi artyści nie próżnują.

"Iloraz dobra". Wesprzyj Wspólnotę l’Arche we Wrocławiu i Fundację Antoni   Arkowe owieczki. Archiwum wspólnoty l’Arche "Iloraz dobra". Wesprzyj Wspólnotę l’Arche we Wrocławiu i Fundację Antoni   Oryginalnie zdobione świece. Archiwum wspólnoty l’Arche "Iloraz dobra". Wesprzyj Wspólnotę l’Arche we Wrocławiu i Fundację Antoni   Rękodzieło trafia do darczyńców. Archiwum wspólnoty l’Arche

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama