Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Szybko 1, 2, 3" The Fedor Family. Zmieścisz się i ty!

"Jesteśmy na fali - Bóg nas ocali!" - śpiewa rodzina Fedorów, zachęcając by dołączyć do arki przygotowanej przez Noego. "Zmieścisz się i ty!" - zapewniają. Teledysk do ich piosenki, zrealizowany przez pochodzącego z Wrocławia reżysera, jest coraz bardziej popularny.

The Fedor Family to zespół muzyczny i jednocześnie rodzina muzyków (7 dzieci) z Lublina.

W czasie pandemii nagrali piosenkę „Szybko 1, 2, 3”, która błyskawicznie stała się bardzo popularna w sieci. 16 kwietnia odbyła się premiera profesjonalnego teledysku do piosenki „Szybko 1, 2, 3” na kanale YouTube.

Obecnie trwa zbiórka, która ma umożliwić realizację wersji międzynarodowej piosenki „Szybko 1, 2, 3” – po angielsku. Zobacz tutaj: https://www.katolikwspiera.pl/Szybko-1-2-3

Szybko 1, 2, 3 - The Fedor Family (oficjalny teledysk)
The Fedor Family

Fedorowie, rodzina obdarzona siedmiorgiem dzieci, tłumaczą że przez słowa chcą ludziom na całym świecie przekazać nadzieję i radość. – Staramy się, aby uwielbienie było naszym stylem życia. Bóg działa na różne sposoby, obdarzając talentami i możliwościami ich rozwoju. Rozwijamy nasze talenty uczęszczając do szkół muzycznych oraz biorąc udział w warsztatach artystycznych w naszym mieście – Lublinie – i w całej Polsce. Muzyka jest naszą pasją – mówią. – Podczas czytania Słowa Bożego z dziećmi, na modlitwie, zrodził się pomysł, aby dzielić się tym, co mamy w sercu z innymi. Poprzez sztukę, a zwłaszcza poprzez muzykę, chcemy przekazywać radość i pasję; zachęcać, aby odkryli i rozwijali to wszystko, co Bóg w nich złożył, by potem sami też mogli się tym dzielić ze światem.

Swoja autorską piosenkę „Szybko 1,2,3” nagrali najpierw za pomocą telefonu i udostępnili na Facebooku. Zdobyła wkrótce ogromna popularność, a pomysł zaczął rozwijać się w szerszy projekt. Chcą poprzez słowo, muzykę i obraz głosić wiarę w to, że Bóg ocala – ma plan na każdą sytuację, która po ludzku patrząc jest beznadziejna, bez wyjścia. By przekaz dotarł do ludzi w każdym wieku i języku, postanowili nagrać teledysk w dwóch wersjach, polskiej i angielskiej.

"Szybko 1, 2, 3" The Fedor Family. Zmieścisz się i ty!   The Fedor Family. Materiały prasowe

Początki zespołu sięgają 2000 r. – kiedy państwo Fedorowie, Małgorzata i Marek, zawarli związek małżeński. Marek Fedor to z wykształcenia perkusista, z zamiłowania – multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi, muzyk sesyjny, współpracujący z wieloma artystami. Małgorzata Fedor jest z wykształcenia matematykiem. Kolejni członkowie zespołu to Weronika Fedor (19 lat) – skrzypce, wokal, tegoroczna maturzystka i dyplomantka Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, Michał Fedor (16) – kontrabas, gitara basowa, wokal, licealista, Rafał Fedor (12) – piano, uczeń Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie, Gabriel Fedor (10) – perkusja, santur, uczeń Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie

Helena Fedor (8) – skrzypce, altówka, wokal, uczennica Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej w Lublinie, Daniel Fedor (4) – perkusja balonowa, Joanna Fedor (10 mies.) – najmłodszy członek zespołu. Jak mówią inni członkowie: będzie w przyszłości grać na wiolonczeli, chociaż jeszcze o tym nie wie (ale już się cieszy i pilnie uczestniczy we wszystkich próbach).

Teledysk – na razie w wersji polskiej – został zrealizowany w studio Michała Bernardyna (soul seed media). Reżyser, producent, scenarzysta pochodzący z Wrocławia (obecnie tworzący w Warszawie) sam przeżył tu kiedyś swoje spotkanie z Chrystusem dzięki Janowi Pawłowi II (więcej wkrótce w Gościu Niedzielnym). Jest twórcą filmów „Matka od powrotów” czy „Matka od powrotów” czy „Tutelaris Silesiae” (o bł. Czesławie, patronie Wrocławia). Jest autorem nagradzanych filmów dokumentalnych, teledysków, kampanii społecznych, reklam oraz form fabularnych. Członkowie zespołu dodają, że został zaadoptowany do rodziny The Fedor Family. Jest ojcem chrzestnym najmłodszego perkusisty.

Teledysk zrealizowano w technice green screen – zielonego tła, które podczas montażu zostało wycięte i zamiast niego wstawione zostało wirtualne tło, zaprojektowane przez grafika. Następnie aktorzy – zespół The Fedor Family – zostali „wklejeni” na kolorowe plansze o zmieniającej się kompozycji.

Muzykująca rodzina zaprasza do modlitewnego i finansowego wsparcia projektu. W planach, prócz teledysku, mają także nagranie płyty. „Wsiądź z nami do Arki! Czytaj Słowo Boże! Bóg Cię ocali - będziesz Go chwalić!” – zapraszają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama