Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ogromne zainteresowanie Salezem

Ponad 2 tys. uczestników zgromadziły przed ekranami komputerów Drzwi Otwarte Salez Oline w Zespole Szkół Salezjańskich "Don Bosco" we Wrocławiu. Ci, którzy nie brali w nich udziału, a są zainteresowani, mogą je... odtworzyć.

Szkoły musiały bardzo szybo dostosować się do braku możliwości bezpośredniej promocji wśród potencjalnych kandydatów.

Również placówki katolickie chcą pokazać swój dorobek i ofertę oraz zachęcić, by od nowego roku szkolnego - miejmy nadzieję w pełni normalnego - w szkolnych murach zasiedli nowi uczniowie.

W Zespole Szkół Salezjańskich miały się pierwotnie odbyć Drzwi Otwarte w dwóch terminach - osobno dla podstawówki oraz liceum i technikum. Gdy epidemia zamknęła szkoły, dyrektor ks. Jerzy Babiak SDB zaczął szukać nowej formuły.

W ostatnią sobotę uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość skorzystać z dwugodzinnych bloków spotkań dla poszczególnych rodzajów szkół. Wzięło w nich udział na żywo łącznie ponad 2 tys. osób.

Bez wątpienia było to spektakularne i ważne przedsięwzięcie, które poprowadziło blisko 40 uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrekcja - zaznacza. Wszystko po to, by przybliżyć funkcjonowanie szkoły, najbliższe plany na różnych, nie tylko edukacyjnych polach oraz poinformować o szczegółach rekrutacji, która jest wyłączona z systemu miejskiego.

Zainteresowani ofertą edukacyjną szkół mogą się o nich więcej dowiedzieć odwiedzając stronę www.salez-wroc.pl, mogę też odbyć wirtualny spacer po budynkach szkolnych korzystając ze szkolnego kanału telewizyjnego TVSloWroc na YouTube. Natomiast poniżej zamieszczamy zapis dni otwartych on line:

  • szkoła podstawowa:

  • liceum i technikum:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama