Nowy numer 23/2020 Archiwum

U św. Alberta Wielkiego. Dołącz do modlitwy z polskimi świętymi za Ojczyznę

Franciszkańska parafia pw. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach zaprasza do inicjatywy "Polscy Święci do Modlitwy - za Ojczyznę".

Zaczynamy od św. Józefa, potem będziemy przyzywać Aniołów Stróżów i do kolejnych polskich świętych – mówi o. Faustyn Zatoka OFM.

– Od 1 do 31 chcemy powierzać konkretnemu świętemu kolejne intencje. Modlitwą otoczymy Kościół, rząd, prezydenta, rodziny, rodzice, szkoły, poległych w obronie Ojczyzny, różne służby, Polonię… Specjalne konkursy dotyczące polskich świętych przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży. Do naszej modlitwy przyłączają się Antonina Krzysztoń, Przemysław Babiarz, Dariusz Kowalski, Wojciech Modest Amaro, Bartłomiej Firlet, Robert Królczyk, Redbad Klynastra Komarnicki, Radosław Pazura, Adam Woronowicz, Andrzej Mastalerz, Marcin Kwaśny, Tomasz Zubilewicz – dodaje franciszkanin.

Zaproszone są rodziny, parafie, wspólnoty. Do modlitwy można dołączyć post o chlebie i wodzie w dniu przez siebie wybranym. Deklarację modlitwy, postu czy udziału w konkursie, można zgłosić na adres podany na stronie www.modlitwazaojczyzne.pl.

„Bóg dał nam w swojej hojności wielki dar w postaci Ojczyzny – Polski. Ten dar to ponad tysiącletnia historia. To historia ziemi przenikniętej krwią, to historia wielu pokoleń Polaków, to historia Świętych – piszą organizatorzy. – To historia pracy, znoju, cierpienia, modlitwy tylu świętych, to historia wielkich dzieł literatury, muzyki, malarstwa, nauki, geniuszu setek rodaków. To wreszcie historia nas dziedziców: Boga, Ojczyzny, Ojców i Matek, którzy nie wahali się rzucić na ołtarz Ojczyzny: talenty, zdrowie, pracę, modlitwę, tułaczkę a nawet swoje życie. To Oni często mimo braku wolnej Polski, wszędzie gdzie ich rzucił los toczyli walkę o polską mowę, o polskie zwyczaje, o polskiego ducha. To Oni byli dumni i godni miana tego co najświętsze po Bogu, miana bycia Synami i Córkami tej świętej ziemi.

Ojczyzna to zbiorowy obowiązek.

Dziś Polska to kraj wielkich możliwości, ale i też kraj ludzi skłóconych, poranionych, walczących nie o Ojczyznę, ale walczących o swoje. Dziś jest wiele cierpienia i lęku. Przeżywamy czas epidemii, czas suszy, czas walki o jutro. Dziś Polska stoi przed wielkimi wezwaniami, które trzeba podjąć wspólnie, razem, by nie zatracić okazji czynienia tego co najlepsze i piękne, by nasze dzieci nie musiały się nas wstydzić.

Dlatego zapraszamy Was do wspólnego dzieła: „Polscy Święci do modlitwy za ojczyznę”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama