Nowy numer 3/2021 Archiwum

Majówka na wiele... domów

W parafii pw. św. Mikołaja w Brzeziej Łące duszpasterstwo online rozwija się w ogromnym tempie. Księża i wierni wykorzystują portale społecznościowe do tego, by dać swoim sąsiadom coś więcej niż transmisję Mszy św. Pomysłów mają mnóstwo.

Litania Loretańska 05 05 2020 r
Parafia Brzezia Łąka

Nowa pandemiczna rzeczywistość uruchomiła nowe pokłady energii. - W marcu założyliśmy profil na Facebooku i kanał na YouTube - mówi Marek Sopot, parafianin z Brzeziej Łąki, który opiekuje się mediami społecznościowymi. Dziś wcale nie mają wielu subskrybentów i obserwujących, ale zrzeszają w sieci lokalną społeczność.

Najnowszą propozycją są nagrania nabożeństw majowych, realizowane przez kilka rodzin. - Uznaliśmy, że skoro już mamy gdzie publikować, to zachęcimy parafian do tego, by podzielili się swoimi nagraniami. Pomysł polega na tym, że każda chętna rodzina przygotowuje nagranie Litanii Loretańskiej - czytane lub śpiewane. Ja opracowuję je, by były możliwie najlepszej jakości audio i dorzucam grafikę. Każdego dnia o 16.00 na naszych profilach udostępniamy premierowe "odcinki" i zachęcamy do wspólnej modlitwy - wyjaśnia. Podkreśla przy tym, że do nagrania wystarczy smartfon, więc tak naprawdę każdy ma możliwość dołączenia do akcji.

M. Sopot cieszy się, że wciąż znajdują się chętni do realizacji nowych pomysłów. Zaznacza, że akcja majówkowa nie jest pierwszą. - Tak naprawdę z kilkoma inicjatywami wyszedł nasz wikary, ks. Maciej Zacharczuk. W każdą sobotę ukazuje się w ramach cyklu "Posłuchaj Słowa Bożego" komentarz do Ewangelii na najbliższą niedzielę. Natomiast przed Wielkanocą publikowaliśmy wprowadzenia do kolejnych dni liturgii Triduum Paschalnego - wymienia. W Tygodniu Biblijnym w podobnej formule jak majówki opublikowana była w siedmiu odcinkach Ewangelia wg św. Mateusza. W nagraniach wzięło udział łącznie 45 osób. - Teraz chcielibyśmy nagrać kolejne Ewangelie - zaznacza.

Chcecie podejrzeć co się dzieje w wirtualnej przestrzeni parafii pw. św. Mikołaja w Brzeziej Łące? Zajrzyjcie na ich profile i skorzystajcie z propozycji - Facebook i YouTube.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama