Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II

Uczniowie Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Czernicy oraz w Lutynii, a także podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu stworzyli niezwykłą pamiątkę ku czci swojego wielkiego patrona.

Obie placówki nagrały specjalne filmy, w których występują dzieci, mówiąc o Janie Pawle II oraz prezentując jego podobizny własnoręcznie narysowane.

- W naszej szkole każdego roku obchodzimy w sposób bardzo uroczysty Dzień Patrona Szkoły. W tym roku, z racji setnej rocznicy urodzin papieża, mieliśmy w planach jeszcze bardziej spotęgować świętowanie. Rzeczywistość, w której się znaleźliśmy wszyscy, mocno nam to utrudniła - mówi Marlena Rybicka, katechetka z Czernicy.

Wykorzystując zdalny sposób funkcjonowania szkoły wpadła na pomysł, by zorganizować chociaż namiastkę świętowania.

- Uczniowie w czasie wirtualnych katechez zapoznali się bardziej szczegółowo z życiorysem Ojca Świętego, z jego nauczaniem i wykonywali zadania. Część z nich postanowiła narysować portret, część zainspirowała się wypowiedziami Jana Pawła II. Forma pracy była do wyboru przez uczniów. Nie ukrywam, że efekt, który otrzymałam, przerósł moje oczekiwania - stwierdza nauczyciel religii.

Zarówno dzieci, jak i rodzice zaangażowali się całym sercem w inicjatywę. Wszystkie prace katechetka zebrała w jeden folder, poświęciła im kilka godzin i stworzyła film. Wywołał on ogromne wzruszenie wśród dzieci, wśród rodziców i nauczycieli.

- Wszyscy dawno się nie widzieliśmy, tęsknota daje się we znaki, zatem tym większą radością było to, że dzisiaj właśnie w taki sposób się zintegrowaliśmy - podkreśla Marlena Rybicka. Film możecie zobaczyć TUTAJ.

Na podobny pomysł wpadli opiekunowie i podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu, który również nosi imię Jana Pawła II, a także Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lutyni. Zobaczcie sami efekt:

  • Jaszkotle

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy