Nowy numer 21/2020 Archiwum

Na tej drodze niczego nie planowałem

To powołanie oparte na zaufaniu, ale i ciągłym Bożym zaskakiwaniu. 27 maja bp Jacek Kiciński CMF obchodzi 25-lecie kapłaństwa. Zapraszamy na krótką podróż w przeszłość z jubilatem.

Maciej Rajfur: 27 maja 1995 rok. Pamięta Ekscelencja ten dzień?

Bp Jacek Kiciński CMF: Doskonale. W ten sobotni poranek o godzinie 10 przyjąłem święcenia kapłańskie w archikatedrze wrocławskiej. Było to dla mnie duże przeżycie, więc naturalnie ten moment pozostaje w pamięci. Do święceń przygotowywałem się przecież przez 7 lat. Choć dla zakonnika bardzo ważną chwilą są jeszcze śluby wieczyste. Wtedy już podejmuje się decyzję na całe życie.

Jakie uczucia towarzyszyły święceniom kapłańskim? Stres?

Niekoniecznie, raczej bojaźń Boża wynikająca z tego, że wchodzę w nową rzeczywistość. W pamięci utkwił mi moment, gdy tuż przed święceniami leżałem krzyżem na posadzce w czasie Litanii do Wszystkich Świętych. Do dzisiaj potrafię wskazać konkretnie to miejsce. Nie ukrywam, że czasem, gdy bywam w katedrze, w zadumie staję sobie dokładnie w tym punkcie.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama