Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na Dolnośląskie Drogi św. Jakuba powracają pielgrzymi

Nie przestraszyli się deszczowej pogody i postanowili wyruszyć na szlak. 9-osobowa grupka pielgrzymów razem z ks. Tomaszem Gospodarykiem, kapelanem Dróg św. Jakuba w archidiecezji wrocławskiej, przeszła fragment Via Regia.

Wędrówkę rozpoczęli przy pętli autobusowej Las Mokrzański. – Po ok. 30 minutach od wejścia na szlak deszcz ustał, więc pielgrzymka przebiegała w dobrym klimacie pięknej pogody i ducha – mówi ks. Tomasz. – Po drodze zatrzymaliśmy się w Wojnowicach na kawie. Na 15.00 dotarliśmy do kościoła parafialnego w Miękini, gdzie oczekiwał nas proboszcz ks. Waldemar Kocenda. Po powitaniu odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz wzięliśmy udział w nabożeństwie majowym, modląc się litanią do Matki Bożej.

Pielgrzymka zakończyła się agapą przygotowaną przez proboszcza – któremu pielgrzymi dziękują za gościnność. W sumie cała trasa liczyła 12 km.

Ks. Gospodaryk zaprasza na stronę camino.net.pl oraz na grupę na FB „Camino więcej niż droga”, gdzie wkrótce można się spodziewać kolejnych propozycji dla miłośników Dróg św. Jakuba. Wielu z nich tęskni, by powrócić na pielgrzymie szlaki, a także na comiesięczne spotkania we Wrocławiu. Na szczęście Camino pozwala na pielgrzymowanie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Droga czeka.

Na Dolnośląskie Drogi św. Jakuba powracają pielgrzymi   Wędrówka przez las. Archiwum ks. Tomasza Gospodaryka

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama