Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Kupny: Niech odżyją wasze wspólnoty parafialne

"Zesłanie Ducha Świętego to dzień, w którym Kościół został napełniony życiem" - tymi słowami zwrócił się do wiernych archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny w filmie, który został opublikowany w mediach społecznościowych. Hierarcha zaprasza w nim mieszkańców Dolnego Śląska na Msze św. do kościołów parafialnych.

Arcybiskup zauważył, że przed zesłaniem Ducha Świętego apostołowie długi czas żyli w lęku, zamykali się z obawy przed ludźmi, jednak wydarzenie, które miało miejsce w dzień Pięćdziesiątnicy, sprawiło, że wyzbyli się strachu, poczucia zagrożenia i pragnienia odizolowania się od świata. Pełni entuzjazmu i odwagi poszli głosić, że Jezus daje nowe życie. "Z tym większą radością przyjmujemy informację, że od jutra zniesione zostają limity wiernych, którzy mogą uczestniczyć w Eucharystii" - podkreśla pasterz Kościoła wrocławskiego, dodając: "Odczytuję to jako znak od Boga, że możemy rozpocząć na nowo budowanie naszych wspólnot, głoszenie i słuchanie słowa Bożego i karmienie się Ciałem Jezusa".

Metropolita wrocławski zwraca uwagę, że dla wiernych minione tygodnie były trudnym czasem. Wielu z nich bowiem z bólem serca pozostało w święta Zmartwychwstania Pańskiego w swoich domach. "Dlatego z tym większą nadzieją zapraszam was na Msze św. do waszych parafii" - mówi abp Kupny. "Oczywiście, zachowajmy wszelkie zasady bezpieczeństwa, ale niech ta jutrzejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego będzie dniem, w którym wrocławski Kościół zostanie napełniony życiem. Niech odżyją wasze wspólnoty parafialne, a Duch Święty obdarzy was tak potrzebnymi dziś darami: męstwa, rozumu, pobożności i mądrości" - dodaje i puentuje: "Epidemia wiele nas nauczyła, być może wiele nam odebrała, ale nie zniszczyła tego, że w Jezusie jesteśmy i pozostaniemy braćmi i siostrami".

Do kościołów wraca "pełnia życia" po pandemii
Gosc Wroclawski [video]

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama