Nowy numer 6/2023 Archiwum

Z Duchem Świętym na Ślęży

W wigilię Zesłania Ducha Świętego oraz w samą uroczystość w najwyżej położonym punkcie archidiecezji będzie się działo. Najpierw nocna Droga Światła, a w niedzielę - uroczysta Eucharystia w kościele w Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży.

Tradycja świętowania i modlitwy na szczycie Ślęży w Zielone Świątki sięga kilkudziesięciu lat. Po II wojnie światowej tłumy ludzi z miejscowości wokół masywu wchodziły na szczyt w Zesłanie Ducha Świętego, by uwielbiać Boga. Niestety, w Polsce Ludowej władza komunistyczna skutecznie zniszczyła tę inicjatywę.

Ksiądz Ryszard Staszak, proboszcz parafii w Sulistrowicach i kustosz kościoła na Ślęży, pragnie, by ta tradycja odżyła.

- Katolicy niegdyś gromadzili się licznie na tej górze, pokazując, że jest to miejsce uświęcone, nie pogańskie. Dlatego w tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego świętowania. Rozpoczniemy w sobotę o godz. 21 z przełęczy Tąpadła. Każdy indywidualnie może odprawić Drogę Światła, wchodząc na szczyt, i rozważać tajemnice wiary. Tam, w kościółku na szczycie, czeka nas adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 23 odprawiona zostanie Msza św. Zapraszamy - informuje ks. prałat Staszak.

A w niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego duszpasterze z Sulistrowic zapraszają na Ślężę o godz. 14 na uroczystą Eucharystię. Homilię wygłosi Ireneusz Homoncik CSsR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy