GN 43/2020 Archiwum

Trwa modernizacja sklepu charytatywnego "Pomagacz". Poszukiwani wolontariusze

Sklep, który funkcjonuje przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 66 we Wrocławiu, wspiera działalność statutową Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Wkrótce będzie nie tylko miejscem zakupów, ale i spotkań, warsztatów.

Placówka istnieje od wielu lat, właśnie przechodzi jednak przebudowę i zaczyna działać w nowej formule.

– Rzeczy, które rozprowadzamy, w 99 proc. pochodzą od mieszkańców Wrocławia. Przyjmujemy ubrania – czyste, wyprasowane, poza tym książki, bibeloty, zabawki – tłumaczy Filip Filipiak z TPBA. – Można tu przynieść rzeczy, których już nie używamy, można je bardzo tanio kupić (niektóre nawet za 3-4 zł, sukienki mamy np. po 10 zł). Pozyskane pieniądze przekazujemy na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, ale jesteśmy gotowi za darmo wspomóc jakimiś ubraniami kogoś będącego w potrzebie.

Trwa modernizacja sklepu charytatywnego "Pomagacz". Poszukiwani wolontariusze   - Ludzie przynoszą nam najróżniejsze rzeczy. Znajdziesz tu niepowtarzalne przedmioty - mówi Filip Filipiak. Agata Combik /Foto Gość

Wnętrze sklepu podzielone jest na różne działy, wkrótce przy wejściu pojawi się świecący neon, który obwieści, że działa tu „Albert Shop”; w planach jest ciekawa aranżacja, wystawy.

– W podwórzu powstanie mały ogródek, mini kawiarenka. W osobnym pomieszczeniu będą organizowane warsztaty np. z rękodzieła, także warsztaty dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy Filip. – Zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby się zaangażować w sortowanie ubrań, obsługę sklepu.

Trafiająca do „Pomagacza” odzież wspiera również m.in. panie ze schroniska dla bezdomnych kobiet. Ubrania, które nie nadają się już do noszenia, będą utylizowane – tak, by w jakiś sposób wykorzystać materiał, np. przeznaczyć na czyściwo albo na potrzeby warsztatów rękodzielniczych.

Sklep na razie działa w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 13.00 do 18.00.

Trwa modernizacja sklepu charytatywnego "Pomagacz". Poszukiwani wolontariusze   Dział z damskimi ubraniami. Agata Combik /Foto Gość Trwa modernizacja sklepu charytatywnego "Pomagacz". Poszukiwani wolontariusze   Skarbnica butów. Agata Combik /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama