Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zapadła ostateczna decyzja. 40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy na Jasną Górę!

Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski wydał zgodę na organizację Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jubileuszowa PPW będzie miała charakter sztafety.

Ks. Tomasz Płukarski, zastępca głównego przewodnika PPW potwierdza, że zgodnie z wolą metropolity wrocławskiego grupa pielgrzymkowa zostanie zorganizowana realnie i 10 sierpnia pokłoni się Czarnej Madonnie na Jasnej Górze.

Ze względów bezpieczeństwa kolumna pielgrzymkowa będzie miała nie więcej jak 50 uczestników. Skład uzupełnią służby pielgrzymkowe. - Aby umożliwić pielgrzymowanie jak największej liczbie osób, zdecydowaliśmy, że tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Codziennie na trasę wyruszy zupełnie nowa "pięćdziesiątka" - zaznacza. Pielgrzymi będą dowożeni i odwożeni specjalnym autobusem zorganizowanym przez PPW. Dzięki temu nie będzie potrzeby organizowania noclegów na trasie.

Zmianie ulegnie również termin. - Wyruszymy na trasę dzień później, jak zwykle, czyli 3 sierpnia. Ta zmiana jest związana z decyzją o rezygnacji z ostatniego noclegu na częstochowskim Zaciszu. Pielgrzymka wejdzie niejako z marszu pokłonić się Maryi, a na zakończenie planujemy Mszę św. na jasnogórskich błoniach. Wierzymy, że wezmą w niej udział wszyscy biorący udział w sztafecie oraz pielgrzymi duchowi. To będzie na pewno symboliczne wydarzenie - dodaje ks. Płukarski. Podkreśla przy tym, że na trasie nie będzie Mszy św. polowych. - Wszystkie Eucharystie będą miały miejsce w kościołach po drodze - wyjaśnia.

Korekcie ulegnie również zapewne trasa pielgrzymki. Trzeba ją bowiem dopasować do aktualnych realiów. Zachowane muszą być wszelkie wymogi sanitarne. - Oczywiście PPW zapewni zabezpieczenie medyczne (karetka z lekarzem) oraz bezpieczeństwo przejścia pielgrzymki przez Służby Porządkowe Pielgrzymki.

Szczegóły przemarszu będą znane wkrótce. Wrocławski oddział Gościa Niedzielnego będzie szczegółowo relacjonował tegoroczną, 40. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską zarówno na trasie, jak również stacjonarnie. O naszych propozycjach będziemy informować na naszej stronie internetowej i w serwisie pielgrzymkowym na www.ppw.gosc.pl. Tam znajdą się  materiały dla duchowych uczestników, ale również relacje z trasy, zdjęcia oraz transmisje. Planujemy również kontynuację pielgrzymkowych wideoblogów.

Przypomnijmy. PPW odbędzie się pod hasłem "Wielka tajemnica wiary", które wpisuje się w przeżywany w polskim Kościele rok duszpasterski poświęcony tajemnicy Eucharystii.

Wraz z organizatorami prosimy o modlitwę w intencji tego wielkiego dzieła jakim jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy