Nowy numer 3/2021 Archiwum

Festiwal "Nadaj brzmienie" przed nami. Trwają zgłoszenia

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zachęca do nadsyłania swoich autorskich piosenek. Najlepsze utwory, które zostaną wyłonione przez głosowanie internetowe oraz jury, otrzymają nagrody z głównej puli - 1500 złotych.

To już XXII edycja festiwalu RMS-u, czasu wspólnego muzykowania. W tym roku odbędzie się on w nieco innej formie, bo w wersji online.

- Naszym pragnieniem jest umożliwienie wam i nam wszystkim spotkania pełnego śpiewu, radości i nadziei. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do naszego szalonego pomysłu w tych „dziwnych” czasach. Wpadliśmy na pomysł, żeby zastąpić tradycyjną formę festiwalu spotkaniem internetowym - zapowiada ks. Maciej Szeszko, duszpasterz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

- W tym ciężkim czasie spotkajmy się w wersji internetowej i razem pomuzykujmy, aby podnieść nas wszystkich na duchu. Piosenki te mają przekazywać nadzieję i miłość, której obecnie może nam brakować - zachęca Agata Żuk, jedna z koordynatorów festiwalu.

Nagrania można przesyłać na maila: rms.sds@gmail.com do 15 czerwca w formatach: audio, video, link do YouTube/wirtualnego dysku. Należy także podać tekst piosenki  oraz autorów muzyki i słów. Chodzi wyłącznie o autorskie utwory mówiące o prawdzie i nadziei. Festiwal będzie się składał z dwóch etapów. Pierwszy to głosowanie na fanpage'u organizatora na najlepszych trzech wykonawców. Drugi - wybór miejsc przez jury i ogłoszenie wyników na wspólnej internetowej konferencji połączonej z Mszą Świętą i koncertem.

- Sytuacja nas zmusiła do nadzwyczajnej formy, ale, jak co roku, zapowiada się świetna atmosfera. Każdy może przygotować już wcześniej swój materiał, dopracowując go na maksa. Nie ma tym razem występów na żywo. Mimo łączenia on-line podtrzymamy niezwykły klimat - zapewnia ks. Jerzy Lazarek, duszpasterz RMS-u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama