Nowy numer 2/2021 Archiwum

Płomienie z nieba

Rozżarzone miłością Serca Jezusa i Jego Matki znalazły się w centrum uwagi uczestników III Weekendu Ewangelizacyjnego we Wrocławiu. Jak samemu zapłonąć i jak zapalać innych?

Ewangelizuje ten, który czuje się kochany i który chce kochać – mówił bp Jacek Kiciński podczas Mszy św. w kościele NMP na Piasku, otwierającej 19 czerwca weekend.

– Gdy spotykam się z Bogiem żywym i prawdziwym, staję się Jego własnością, nie jestem w stanie zatrzymywać dla siebie miłości, której doświadczam – tłumaczył, kierując wzrok słuchaczy na obraz Najświętszego Serca Jezusa. Ukazuje On Boga, który nieskończenie kocha i „żebrze” o ludzką miłość. Biskup Andrzej Siemieniewski mówił w sobotę w archikatedrze o jeszcze jednym wymiarze „chrztu ogniem”, wspominanym przez św. Jana Chrzciciela: – Oznacza otwarcie się na takie działanie Ducha Świętego, który swoim podmuchem odsuwa od człowieka to, co grzeszne, słabe, co niepotrzebne, co jest grzechem, zaniedbaniem. Oddziela to jak plewy i niszczy ogniem Bożej miłości. Zachęcał, by dzielić się z innymi prawdą, że – choć jesteśmy grzesznikami – każdy może doznać oczyszczenia. Duch czyni wolnym serce człowieka, po to by wypełnił je ogień Bożej miłości. Chrystus pragnie „rzucić go na ziemię”. Najpełniej jego płomienie przyjęła Maryja. W sobotni wieczór uczestnicy spotkania wyruszyli z procesją na ulice Ostrowa Tumskiego, a potem trwali na całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę odbyła się Eucharystia w kościele pw. Świętego Krzyża i modlitwa uwielbienia prowadzona przez zespół N.O.E. – Czy potrafię przyznać się do Jezusa, który jest miłością? Przyznać się, że należę do Kościoła i z miłością na niego patrzę? – pytał o. Krzysztof Piskorz OCD. – Grzech wszedł na świat, wszedł do Kościoła, bo Kościół to my. Ale gdzie grzech, tam rozlewa się łaska – ogromna miłość Boża. Każdego dnia Weekendu Ewangelizacyjnego trwała uliczna ewangelizacja. Członkowie wielu wspólnot prowadzą ją co tydzień w czwartki na wrocławskim rynku w ramach inicjatywy „Katolicy na ulicy”. Rozpoczynają głoszenie Dobrej Nowiny od wspólnej modlitwy o 20.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama