Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ruszyły "Sąsiedzkie spacery"

Na początek 27 maja wrocławianie poznawali nieznane historie Brochowa. Czeka ich jeszcze odkrywanie tajemnic Przedmieścia Oławskiego, Kleczkowa i Ołbina.

Inicjatywa poznawania mniej znanych zakątków Wrocławia rozpoczęła się 27 czerwca o godz. 11. Przewodnik Szymon Maraszewski odkrywał przed chętnymi uroki Brochowa, m.in. najstarszego w mieście parku.

W kolejne sobotnie przedpołudnia wszystkich zainteresowanych czekają około dwugodzinne podróże po ciekawych i często zapomnianych zakamarkach osiedli Przedmieścia Oławskiego, Kleczkowa i Ołbina. Nie zabraknie lokalnych historii i zaglądania do nieznanych zakamarków.

Można dowiedzieć się, np. skąd na Kleczkowie startowały balony, obejrzeć jedną z najpiękniejszych wrocławskich kamienic z Ołbina czy zapoznać się z hollywoodzką gwiazdą z Przedmieścia Oławskiego. Na każde wyjście obowiązują zapisy.

Harmonogram kolejnych spacerów:

4 lipca - Przedmieście Oławskie (zapisy od 29 czerwca)

11 lipca - Kleczków (zapisy od 6 lipca)

18 lipca - Ołbin (zapisy od 13 lipca)

W trosce o zdrowie uczestników konieczne jest podanie w formularzu imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Miejsce zbiórki podane zostanie zapisanym spacerowiczom w wiadomości zwrotnej. Organizatorzy proszą o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej podczas wycieczek (np. zabranie i noszenie maseczki), a także zachowanie 2-metrowej odległości między spacerowiczami. 

Warto zapoznać się z regulaminem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama