Nowy numer 32/2020 Archiwum

Poznajmy się

Trwa druga edycja projektu „Ludzie Wrocławia”. Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk chce pokazać, że każdy zwykły jest niezwykły, i zachęca do nawiązywania relacji.

Jak zaznacza koordynator akcji Sebastian Pękalski, jest ona nawiązaniem do „Humans of New York” i jej zadaniem jest pokazanie mieszkańców Wrocławia, ich różnorodne pochodzenie, wielokulturowość, ale przede wszystkim pasje i codzienność.

– Realizacja projektu jest skomplikowana ze względu na pandemię. Nie mogliśmy się spotykać z naszymi gośćmi bezpośrednio, jak robili to prowadzący pierwszą edycję. Zostaliśmy zmuszeni przez sytuację do rozmów telefonicznych. Prosiliśmy też naszych rozmówców o przesłanie zdjęć pocztą elektroniczną – zaznacza. W tej trudności realizujący projekt odnaleźli misję. – Wszędzie spotykamy się z informacjami i prośbą o zachowanie dystansu. My odkryliśmy, że czymś, do czego chcemy zachęcać, to skracanie dystansu względem drugiego człowieka, aby na nim się skupić i go posłuchać – wyjaśnia. Koordynator projektu podkreśla, że „Ludzie Wrocławia” to projekt, który ma zwrócić uwagę na osoby niekoniecznie znane. – To jednostki tworzą nasze miasto. To one mają wyjątkowe pasje, marzenia, energię, siłę czy historię. Są to ludzie pełni ambicji, chęci do działania, ludzie, którzy nie boją się ryzyka i podejmowania trudnych decyzji. Łączy ich Wrocław, którego są częścią – tłumaczy. Przyznaje, że projekt się rozszerza. – Ciągle docieramy do nowych osób. Myślę, że druga edycja projektu nie będzie ostatnia – mówi z przekonaniem. Projekt „Ludzie Wrocławia” realizowany jest od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Wszystkie wywiady można przeczytać na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu: www.ludzie- wroclawia.pl oraz na Face- booku: www.facebook.com/ludziewroclawiamds. Kolejne opowieści są publikowane dwa razy w tygodniu. Łącznie będzie ich do końca wakacji ok. 30. Inicjatorem akcji jest stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk, organizacja pozarządowa, której działania zmierzają do podnoszenia jakości życia w regionie i edukacji obywatelskiej mieszkańców Dolnego Śląska. Na swoim koncie mają wiele inicjatyw i projektów społecznych oraz aktywizujących m.in. młodzież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama