Nowy numer 39/2020 Archiwum

Stacjonarnie, ale równie ciekawie

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się 11. zjazd formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

Organizatorzy zachęcają, by już teraz zarezerwować sobie czas na udział w wydarzeniu. Ksiądz Kamil Kasztelan, diecezjalny asystent KSM, zwraca uwagę, że nie można zorganizować spotkania w pocysterskim kompleksie w Henrykowie.

– Staramy się jednak nie poddawać. Planujemy czas od 26 do 28 sierpnia. Odbędą się wówczas popołudniowe, otwarte spotkania – zaznacza. Przypomina też, że zjazd KSM jest spoiwem między starym a nowym rokiem działalności. – Naszą formację opieramy na zasadzie: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie” i realizujemy ją na wiele sposobów, m.in. podczas comiesięcznych Diecezjalnych Dni Orłów. Zjazd formacyjny to doskonały moment na podsumowanie, ale także na wprowadzenie tego, co nowe, oraz na integrację – wyjaśnia. Spotkania będą się odbywały w kilku lokalizacjach – „pod czwórką”, w parafii św. Jadwigi Śląskiej na Kozanowie oraz prawdopodobnie w „Maciejówce”. Nie braknie Eucharystii każdego dnia oraz nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W programie znajdą się również warsztaty bębniarskie i rytmiki prowadzone przez Szkołę Rytmu oraz gra terenowa. – Wraz z zarządem KSM wierzymy, że przyjęta formuła spotkania zachęci do zajrzenia do nas również tych, którzy na co dzień ze stowarzyszeniem niewiele mają wspólnego. Być może będzie to impuls do zaangażowania. Jesteśmy otwarci – przekonuje ks. K. Kasztelan. Aktualnie w archidiecezji wrocławskiej funkcjonuje 8 czynnych oddziałów KSM. W listopadzie mają zostać utworzone dwa kolejne. Łącznie formuje się w nich ok. 100 stałych członków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama