Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wakacje z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Ponad 370 dzieci będzie uczestniczyło w różnych formach letniego wypoczynku dofinansowanego ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w archidiecezji wrocławskiej. Kwota przeznaczona na organizację wakacji to ponad 70 tys. zł. Środki zebrała wrocławska Caritas podczas corocznej dystrybucji świec wigilijnych.

Obozy, kolonie czy półkolonie dzięki dofinansowaniu ze środków Wigilijnego Dziełom Pomocy Dzieciom w tym roku mają wymiar wyjątkowy. Po izolacji epidemicznej każdy spragniony jest spotkania z przyrodą, drugim człowiekiem, zrobienia czegoś twórczego i ciekawego. Dlatego wypoczynek wakacyjny w tym roku na pewno jest nie tylko potrzebny ale wręcz nieodzowny dla wszystkich dzieci - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji wrocławskiej.

Osiem parafii, w których działają Parafialne Zespoły Caritas oraz Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży prowadzone przez wrocławską Caritas zdecydowało się na zorganizowani letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. ­- Są to różne formy, mamy kolonie, obozy, wczasorekolekcje, czy wyjazdowe warsztaty z m. in. robotyki. Wszystkie są kreatywne i zorganizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynator projektu Letniej Akcji Kolonijnej. - W sumie z wypoczynku skorzysta ponad 370 dzieci zaangażowanych w życie parafii oraz takich, dla których wyjazd jest potrzebny - dodaje koordynator.

Dofinansowanie wypoczynku to ponad 70 tys. zł pozyskanych z dystrybucji świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ich blask rozświetlał stoły wigilijne w ubiegłym roku, teraz dzięki nim uśmiechają się buzie kilkuset dzieci korzystających ze wsparcia wrocławskiej Caritas.

Wakacje z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom   Nic nie daje tyle radości, jak kontakt z przyrodą. archiwum Caritas
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama