Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wroclaw: Dziś startują 17. Letnie Spacery z Przewodnikiem

Do końca września będą prowadzili je przewodnicy PTTK. Zaplanowano bezpłatne wycieczki piesze i rowerowe, dla dorosłych i dzieci, po polsku i w językach obcych. Zobaczcie propozycje na najbliższy weekend. Udział jest bezpłatny.

Łącznie zaplanowano blisko 70 wycieczek. To doskonała propozycja na aktywne spędzenie czasu we Wrocławiu i okazja do poznania zarówno miejsc popularnych turystycznie jaki tych nieoczywistych. Polecamy serdecznie.

Harmonogram na najbliższy weekend:

 • 3 lipca (piątek) godz. 20 - "Spacer z latarnikiem - co nowego na wyspach?"
  Wycieczka inaugurująca 17. Letnie Spacery z Przewodnikiem, wieczorny spacer po staromiejskim zespole wysp. Od Ostrowa Tumskiego do Kępy Mieszczańskiej śladami najnowszych inwestycji budowlanych, rekonstrukcji i rewitalizacji. Podczas wycieczki zobaczymy jak w ciągu ostatniego roku zmienił się ten fragment miasta, co zaprojektowała sławna pracownia architektoniczna MVRDV, jak zmienił się budynek urzędu celnego oraz powiemy czy w Młynach "Maria" będzie mielona mąka, a także gdzie odkryto fragment renesansowego muru obronnego i co skrywa się pod nazwą "czarny diabeł"?
  Wycieczka piesza, czas trwania 2/2,5 godz., start: pl. św. Marcina, pomnik Jana XXIII. Trasa: Ostrów Tumski - Wyspa Piasek - wyspa Młyńska - Wyspa Słodowa - Kępa Mieszczańska - pl. Jana Pawła II.
 • 4 lipca (sobota) godz. 10 - "Skarby wrocławskiego modernizmu"
  Wycieczka przez obszar Starego Miasta tropami najbardziej znanych, przełomowych i najważniejszych dzieł powstałych w okresie panującego w architekturze europejskiej modernizmu. Domy handlowe, biurowce, budynki instytucji finansowych, fabryki, siedziby fabrykanckie; dzieła takich sław architektury jak: Hans Poelzig, Erich Mendelsohn, Max Berg, Hermann Dernburg czy Sepp Kaisner. Wyjątkowe czasy, wyjątkowi twórcy i ich dzieła.
  Wycieczka piesza, czas trwania 2,5/3 godz., start: Infopunk "Barbara". Trasa: ulice i place Starego Miasta.
 • 5 lipca (niedziela) godz. 10 - "Żydowski Wrocław"
  Niezwykła wyprawa w czasie, w trakcie której będziemy odkrywać kulturę, tradycje i zwyczaje społeczności żydowskiej, której obecność we Wrocławiu sięga początków XII w. Spacer przez obszar Starego Miasta i Przedmieścia Świdnickiego.
  Wycieczka piesza, czas trwania 2,5/3 godz., start: Infopunkt "Barbara". Trasa: obszar dzielnicy Czterech Wyznań, Przedmieście Świdnickie.

Uwaga!!! Ze względu na panującą w Polsce sytuację zagrożenia epidemicznego wszyscy uczestnicy 17. Letnich Spacerów z Przewodnikiem są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa poprzez zakrywanie nosa i ust maseczkami ochronnymi lub zachowywania odpowiedniej odległości od siebie. Uczestnicy biorą udział w spacerach na własną odpowiedzialność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama